Wspólnota dzieci niepełnosprawnych                                ALBUM ZE ZDJĘCIAMI

W październiku 2006 roku przewodnicząca Koła Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych "Dzielnych Los Wspomaga" mgr Wanda Korniluk na prośbę członków tego Koła zwróciła się do księdza proboszcza parafii pw. Św. Jadwigi Królowej ks. kanonika Tomasza Cyla o możliwość ustanowienia Mszy św. dla osób niepełnosprawnych. Decyzja i odpowiedź ze strony Księdza Proboszcza była natychmiastowa i pozytywna.

W radosną niedzielę 19 listopada 2006 roku po raz pierwszy członkowie Koła Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych „Dzielnych Los Wspomaga” wspólnie uczestniczyli we Mszy św., podczas, której usłyszeli następujące słowa od Księdza Proboszcza: " Uprzejmie informuję, że z otwartością serca czekamy na wszystkie Dzieci Niepełnosprawne z rodzicami w każdą trzecią niedzielę miesiąca na Mszy św. o godzinie 15.00, począwszy od 19 listopada 2006 roku. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie w salce pod plebanią, do której bez problemu można wjechać wózkami. Duchową opiekę nad Państwa Wspólnotą obejmie w tym roku szkolnym ksiądz diakon Marek Kusy..."

Z ramienia sióstr zakonnych pieczę nad nami przejęła siostra Agnieszka Witkowska-siostra Agnes CSFN, która była z nami dwa lata. W tym czasie również współpracował z nami ksiądz diakon Dominik Krawczak.

Nasze uczestnictwo we Mszy św. ma charakter czynny. Osoby ze schorzeniami i po schorzeniach w czasie Mszy św. czytają Słowo Boże, śpiewają psalmy, niosą dary do ołtarza. Kilku chłopców z tej wspólnoty jest również ministrantami.

To bardzo ważne funkcje i bardzo ważne czynności. Zaufano nam, a my staramy się wykonywać je najlepiej, jak potrafimy.

W czasie naszych spotkań w salce pod plebanią lub w ogrodzie, staramy się o mały poczęstunek, wspólną herbatę i radość, taką rzeczywistą, prawdziwą płynąca z głębi naszych serc.

W bieżącym roku wspólnie z nami z ramienia parafii idzie-siostra Anna Maria CSFN.

 Wszystkie dzieci niepełnosprawne wraz z rodzicami lub opiekunami serdecznie zapraszamy

w każdą 3. niedzielę miesiąca

na Mszę św. o godzinie 15.00, a następnie spotkanie!