Komunikaty Duszpasterskie 17.11.2019 roku

 

1. Dzisiaj swoje święto patronalne obchodzą Siostry Elżbietanki, którym składamy serdeczne życzenia wzrastania w łasce powołania oraz dziękujemy za obecność i modlitwę.

2. W poniedziałek po Mszy św. o 18.30 wymienianki 3. tygodnia.

3. W piątek wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Z tej okazji wyrażamy wdzięczność Panu Organiście za pełną poświęcenia służbę Panu Bogu i naszej Wspólnocie Parafialnej.
Z okazji imienin i wspomnienia św. Cecylii życzymy radości w codziennej służbie Chrystusowi!

4. Chórzystom pod dyrekcją Pana Janusza składamy podziękowania za serce, zaangażowanie, poświęcany czas oraz systematyczne ubogacanie liturgii sprawowanej na chwałę Pana Jezusa oraz życzymy owocnego pomnażania otrzymanych talentów i radości z podejmowanej służby! Do chóru zapraszamy nowe osoby.

5. W ramach diecezjalnych obchodów wspomnienia św. Cecylii w naszej świątyni zapraszamy na Mszę św. i koncert organowo - skrzypcowy we wtorek 19 listopada o godzinie 18.30. Wykorzystajmy tę szansę spotkania z przepięknym dziedzictwem wiary i kultury, które są nam dane tak blisko i za darmo.

6. W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy wraz ze Wspólnotą Krwi Chrystusa na adorację Najświętszego Sakramentu do godziny 20.00!

7. Za tydzień ostatnia już niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, patronalne święto Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy przy ołtarzu służą Chrystusowi Królowi i prośmy, aby w naszej Parafii było jak najwięcej ministrantów i lektorów.

8. Msza św. w intencji pracowników kolejnictwa zostanie odprawiona w niedzielę 24 listopada o godzinie 12.15 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy.

9. Spotkanie prozdrowotne, w poniedziałek 25 listopada poprowadzi pani psycholog Aleksandra Poeplau, pełnomocnik Wojewody do spraw Osób Niepełnosprawnych i Rodziny na temat Czy niepełnosprawności można uniknąć, a jeżeli nie, to co robić.

10. Wszystkim Parafianom i Sympatykom składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie na rzecz naszej Wspólnoty Parafialnej! W 2. niedzielę miesiąca podczas kolekty budowlanej złożono 5 556,- złote, a przez cały miesiąc do skarbonki św. Antoniego i kasetki Caritas 940,- złotych. Bóg zapłać też za ofiary przekazane w Biurze Parafialnym i na konto bankowe. Blankiety wpłat wyłożone są pod chórem.

11. Dzisiaj możemy nabyć Tygodnik Parafialny, L’Osservatore Romano po 8,- złotych i Przewodnik Katolicki po 6,- złotych.

12. W sklepiku jest do nabycia wiele ciekawych filmów i książek.

13. Informacja o rekolekcjach adwentowych dla małżeństw starających się o potomstwo pod hasłem Gdy czekanie na dziecko boli znajdziemy na plakacie.

14. Przeżywając dziś 3. Światowy Dzień Ubogich Caritas Diecezji Bydgoskiej zaprasza do udziału w ogólnopolskiej akcji zbiórki żywności dla potrzebujących. Przy ołtarzu św. Antoniego wyłożone zostały torby miłosierdzia, które po wypełnieniu artykułami żywnościowymi, środkami chemicznymi i nową bielizną osobistą można składać u św. Antoniego, w Biurze Parafialnym lub bezpośrednio w Caritas przy ul. Grodzkiej. Ze względu na małą ilość toreb miłosierdzia warto pamiętać, że produkty te można dostarczać również w innych reklamówkach i kartonach.

 

 

 

 

POGRZEBY   DZIECI   ZMARŁYCH   PRZED   NARODZENIEM

Zgodnie Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 21.12.2006 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi rodzice dzieci urodzonych martwo albo po poronieniu (lub inne osoby uprawnione) mają prawo, by je godnie pochować. Rozporządzenie weszło w życie 20 stycznia 2007 r. Po wejściu w życie rozporządzenia rodzice dzieci, które urodziły się martwe lub zmarły w wyniku poronienia mają prawo otrzymać akt zgonu i dokonać ich pochówku. Przy czym nie jest istotne jak długo trwała ciąża.

 


 

Przepis na „serdeczny tort”.

Wziąć łyżkę modlitwy – nie żałować,

w każdym razie taką dużą,

aby nadała całemu dniowi

woń ducha nadprzyrodzonego.

Dać porządną garść cierpliwości

i zmieszać z utłuczoną masą dobroci

 – nigdy jej nie za dożo.

Do smaku dodać soli mądrości

przechowywanej w naczyniu roztropności.

Wanilia dobrego humoru,

skórka pomarańczowa dobrego uśmiechu

– podnoszą smak.

Przydadzą się też rodzynki

opanowanych ruchów i spokoju,

za to wystrzegać się za wszelką cenę

gorzkich migdałów nerwów.

Przyprawę tę należy podsypać dozą miłości własnej,

zmiażdżonej w moździerzu pokory.

Ciasto wymieszać starannie ręką odpowiedzialności,

sumiennie rozwałkować,

chroniąc od lenistwa i egoizmu,

przełożyć konfiturami dobrych uczynków.

Włożyć w piec żarliwej miłości Boga i bliźniego.

Torcik wspaniały – miły w smaku i wzmacniający duchowo.

Radzę spróbować. Smacznego.