Komunikaty Duszpasterskie 2.08.2020 roku

1. Trwa miesiąc trzeźwości. Swoją modlitwą i postanowieniami abstynenckimi zachciejmy pomóc rodzinom dotkniętym nałogiem alkoholizmu.

2. W poniedziałek na Mszy św. wieczornej i nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wymieniankach 1. tygodnia.

3. W czwartek święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy na Msze święte o 7.00, 8.30 i 18.30.

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy dni eucharystyczne. W 1. czwartek miesiąca nabożeństwo eucharystyczne po wieczornej Mszy św. w intencji naszych kapłanów, kleryków Przemysława i Radosława oraz z prośbą o nowe, liczne i święte powołania z naszej Parafii. W 1. piątek miesiąca zapraszamy wszystkich na Msze św. o godzinie 7.00, 8.30, 18.30 i 21.00. Po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00. Dodatkowa okazja do spowiedzi św. w 1. piątek miesiąca od godziny 17.30. Biuro Parafialne w 1. piątki miesiąca jest nieczynne.

5. Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych kapłani nie odwiedzają chorych w 1. soboty miesiąca, a w nagłych potrzebach i niebezpieczeństwie śmierci są do dyspozycji chorych o każdej porze.

6. We wszystkie niedziele lipca i sierpnia nie ma Mszy św. o godzinie 15.00. Porządek pozostałych Mszy św. i nabożeństw zostaje bez zmian.

7. Bóg zapłać za systematycznie składane ofiary na utrzymanie kościoła na tacę i na konto bankowe! Za tydzień w 2. niedzielę miesiąca kolekta budowlana.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury Przewodnika Katolickiego po 6,- złotych z ciekawymi artykułami o adopcji dzieci i pieszej pielgrzymce na Jasną Górę.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej Wspólnocie Parafialnej śp. Wandę Bogacką i Stanisława Kostkowskiego z ul. Ujejskiego, Andrzeja Zielińskiego z ul. Biziela i Mariannę Piotrowską z ul. Beskidzkiej. Rodzinom przeżywającym żałobę wyrażamy serdeczne współczucie, a zmarłych otaczamy modlitwą: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci!

 

 

POGRZEBY   DZIECI   ZMARŁYCH   PRZED   NARODZENIEM

Zgodnie Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 21.12.2006 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi rodzice dzieci urodzonych martwo albo po poronieniu (lub inne osoby uprawnione) mają prawo, by je godnie pochować. Rozporządzenie weszło w życie 20 stycznia 2007 r. Po wejściu w życie rozporządzenia rodzice dzieci, które urodziły się martwe lub zmarły w wyniku poronienia mają prawo otrzymać akt zgonu i dokonać ich pochówku. Przy czym nie jest istotne jak długo trwała ciąża.

 


 

Przepis na „serdeczny tort”.

Wziąć łyżkę modlitwy – nie żałować,

w każdym razie taką dużą,

aby nadała całemu dniowi

woń ducha nadprzyrodzonego.

Dać porządną garść cierpliwości

i zmieszać z utłuczoną masą dobroci

 – nigdy jej nie za dożo.

Do smaku dodać soli mądrości

przechowywanej w naczyniu roztropności.

Wanilia dobrego humoru,

skórka pomarańczowa dobrego uśmiechu

– podnoszą smak.

Przydadzą się też rodzynki

opanowanych ruchów i spokoju,

za to wystrzegać się za wszelką cenę

gorzkich migdałów nerwów.

Przyprawę tę należy podsypać dozą miłości własnej,

zmiażdżonej w moździerzu pokory.

Ciasto wymieszać starannie ręką odpowiedzialności,

sumiennie rozwałkować,

chroniąc od lenistwa i egoizmu,

przełożyć konfiturami dobrych uczynków.

Włożyć w piec żarliwej miłości Boga i bliźniego.

Torcik wspaniały – miły w smaku i wzmacniający duchowo.

Radzę spróbować. Smacznego.