Komunikaty Duszpasterskie 18.08.2019 roku

 

1. Dzisiaj po Mszach św. możemy wspomóc misję w Kazachstanie prowadzoną przez ks. Tomasza Dadka.

2. Bóg zapłać firmom Lech i Mega-Pol za pomoc przy rozładunku transportów, które w minionym tygodniu dotarły z wyposażeniem naszego prezbiterium, a firmie Lech dziękujemy ponadto za pomoc przy wszystkich podejmowanych dotychczas pracach! Bóg zapłać panom z Towarzystwa św. Józefa oraz ministrantom i lektorom, którzy w minionym tygodniu pomagali przy oczyszczaniu zdjętych płytek. W piątek prosimy osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu kościoła po koronce do Bożego miłosierdzia.

3. Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali i rozprowadzali zioła do poświęcenia!

4. W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godziny 20.00.

5. Mamy już kalendarz i księgę intencji na 2020 rok. W Biurze Parafialnym i po niedzielnych Mszach św. w zakrystii można rezerwować terminy ślubów, jubileuszów i Mszy św. na cały przyszły rok. Pamiętajmy, że Najświętsza Ofiara jest najpotężniejszą modlitwą Kościoła, którą sprawujemy nie tylko za zmarłych, ale też we wszystkich intencjach naszego życia doczesnego. Niech Msza św. gromadzi rodziny z okazji wszystkich rocznic: małżeństwa, urodzin, śmierci, w dniach imienin oraz innych okoliczności. Teraz można też zamawiać Msze św. gregoriańskie za zmarłych sprawowane przez 30 kolejnych dni.

6. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom, którzy podczas kolekty budowlanej złożyli 5 213,- złotych na oświetlenie, a do skarbony św. Antoniego i kasetki Caritas przez cały miesiąc 738,- złotych! Zapewniamy o nieustannej modlitwie za naszych Dobrodziejów zwłaszcza podczas Sumy Parafialnej w każdą niedzielę o godzinie 10.00 oraz we wtorki i środy na wieczornych nabożeństwach. Bóg zapłać też za dodatkowe ofiary na oświetlenie! Przekazy bankowe wyłożone są pod chórem. Jutro zaczynamy prace kamieniarskie w prezbiterium, które potrwają kilka tygodni.

7. W sklepiku są do nabycia piękne albumy, filmy i książki: Bóg nie umarł, Niebo istnieje naprawdę i o świętowaniu niedzieli.

8. Ze względu na zbyt małą ilość zgłoszonych osób odwołujemy wyjazd do Warszawy. Wpłacone pieniądze można odbierać w sklepiku.

9. Zachęcamy do nabywania i lektury Przewodnika Katolickiego.

10. Za tydzień zbiórka do puszek na uczelnie katolickie.

11. W minionym tygodniu pożegnani zostali w naszej Wspólnocie Parafialnej: śp. Andrzej Kloska i Józef Kaźmierczak z ul. Bałkańskiej, Ryszard Kozłowski z ul. Ujejskiego i Krystyna Arke z ul. Słowiańskiej. Rodzinom przeżywającym żałobę przekazujemy wyrazy serdecznego współczucia, a zmarłych otaczamy modlitwą: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

 

 

 

POGRZEBY   DZIECI   ZMARŁYCH   PRZED   NARODZENIEM

Zgodnie Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 21.12.2006 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi rodzice dzieci urodzonych martwo albo po poronieniu (lub inne osoby uprawnione) mają prawo, by je godnie pochować. Rozporządzenie weszło w życie 20 stycznia 2007 r. Po wejściu w życie rozporządzenia rodzice dzieci, które urodziły się martwe lub zmarły w wyniku poronienia mają prawo otrzymać akt zgonu i dokonać ich pochówku. Przy czym nie jest istotne jak długo trwała ciąża.

 


 

Przepis na „serdeczny tort”.

Wziąć łyżkę modlitwy – nie żałować,

w każdym razie taką dużą,

aby nadała całemu dniowi

woń ducha nadprzyrodzonego.

Dać porządną garść cierpliwości

i zmieszać z utłuczoną masą dobroci

 – nigdy jej nie za dożo.

Do smaku dodać soli mądrości

przechowywanej w naczyniu roztropności.

Wanilia dobrego humoru,

skórka pomarańczowa dobrego uśmiechu

– podnoszą smak.

Przydadzą się też rodzynki

opanowanych ruchów i spokoju,

za to wystrzegać się za wszelką cenę

gorzkich migdałów nerwów.

Przyprawę tę należy podsypać dozą miłości własnej,

zmiażdżonej w moździerzu pokory.

Ciasto wymieszać starannie ręką odpowiedzialności,

sumiennie rozwałkować,

chroniąc od lenistwa i egoizmu,

przełożyć konfiturami dobrych uczynków.

Włożyć w piec żarliwej miłości Boga i bliźniego.

Torcik wspaniały – miły w smaku i wzmacniający duchowo.

Radzę spróbować. Smacznego.