Komunikaty Duszpasterskie 17.02.2019 roku

 

1. W czwartek swoje urodziny będzie obchodził Ks. Proboszcz. Ks. Proboszczowi życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia, opieki Matki Najświętszej i św. Jadwigi Królowej. Pamiętajmy o Ks. Proboszczu w naszych modlitwach.

2. Serdeczne dziękujemy za udział we Mszy Świętej wszystkim chorym i tym którzy pomogli chorym przybyć do kościoła w Światowym Dniu Chorego a Panom kierowcom za dyspozycyjność.

3. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. nabożeństwo za zmarłych Parafian, Dobrodziejów i polecanych w wymieniankach 3. tygodnia.

4. Ks. Biskup Jan Tyrawa zaprasza na wykład ks. dr. Sylwestra Warzyńskiego pod tytułem: „Pytanie o człowieka. o Współczesnym humanizmie i jego źródłach”. Spotkanie odbędzie się 20 lutego (środa) o godz. 19.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy (ul. Grodzka 18).

5. Wspólnie spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas 7,8 i 3 gimnazjum w tym miesiącu odbędą się dwukrotnie 22 i 27 lutego po Mszy Świętej o 18.30.

6. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza w piątek 22.02.2019 na Mszę Świętą o godz. 18.30 z Adoracją Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

7. W niedzielę 24 lutego gościć będziemy ks. Tomasza Dadka – misjonarza z Kazachstanu.

8. KURS FORMACYJNY DLA FOTOGRAFÓW I OPERATORÓW SPRZĘTU AUDIOWIZUALNEGO organizowany przez Kurię Diecezjalną w Bydgoszczy odbędzie się 9 (wtorek) i 10 (środa) kwietnia br. Wykłady odbywać się będą w gmachu kurii przy ul. ks. T. Malczewskiego 1 – od godz. 16 do godz. 19. Na kurs składają się dwa spotkania. Zgłoszenia jarzembowski@swietywojciech.pl będą przyjmowane do 4 kwietnia.

9. Serdecznie zachęcamy do przekazywania 1% swojego podatku na Fundację Świętej Jadwigi Królowej.

10. Zapraszamy na spotkanie prozdrowotne 25 lutego, na którym pan dr n. med. Paweł Rajewski, będzie mówił na temat: „Wirusowe zapalenia wątroby – czy nadal stanowią zagrożenie?”.

11. W sklepiku jak zawsze są do nabycia bardzo ciekawe filmy i książki.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj pod chórem jest do nabycia u ministrantów Tygodnik Parafialny i Przewodnik Katolicki z ciekawymi artykułami o Strategii małych kroków - sekret skutecznego dialogu Papieża Franciszka z islamem a w bydgoskiej części o 79 rocznicy masowej deportacji Polaków na Sybir.

13. W Tygodniku Parafialnym mamy miejsce na reklamę. Chętnych zapraszamy do Biura Parafialnego.

14. W minionym tygodniu pożegnani zostali w naszej Wspólnocie Parafialnej śp. Henryk Bednarz i  śp. Wacław Drańczuk z ul. Ujejskiego. Rodzinom, przeżywającym żałobę składamy wyrazy serdecznego współczucia, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

 

 

 

 

 

POGRZEBY   DZIECI   ZMARŁYCH   PRZED   NARODZENIEM

Zgodnie Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 21.12.2006 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi rodzice dzieci urodzonych martwo albo po poronieniu (lub inne osoby uprawnione) mają prawo, by je godnie pochować. Rozporządzenie weszło w życie 20 stycznia 2007 r. Po wejściu w życie rozporządzenia rodzice dzieci, które urodziły się martwe lub zmarły w wyniku poronienia mają prawo otrzymać akt zgonu i dokonać ich pochówku. Przy czym nie jest istotne jak długo trwała ciąża.

 


 

Przepis na „serdeczny tort”.

Wziąć łyżkę modlitwy – nie żałować,

w każdym razie taką dużą,

aby nadała całemu dniowi

woń ducha nadprzyrodzonego.

Dać porządną garść cierpliwości

i zmieszać z utłuczoną masą dobroci

 – nigdy jej nie za dożo.

Do smaku dodać soli mądrości

przechowywanej w naczyniu roztropności.

Wanilia dobrego humoru,

skórka pomarańczowa dobrego uśmiechu

– podnoszą smak.

Przydadzą się też rodzynki

opanowanych ruchów i spokoju,

za to wystrzegać się za wszelką cenę

gorzkich migdałów nerwów.

Przyprawę tę należy podsypać dozą miłości własnej,

zmiażdżonej w moździerzu pokory.

Ciasto wymieszać starannie ręką odpowiedzialności,

sumiennie rozwałkować,

chroniąc od lenistwa i egoizmu,

przełożyć konfiturami dobrych uczynków.

Włożyć w piec żarliwej miłości Boga i bliźniego.

Torcik wspaniały – miły w smaku i wzmacniający duchowo.

Radzę spróbować. Smacznego.