Komunikaty Duszpasterskie

Zmartwychwstanie Pańskie 21.04.2019 roku

 

1. Z okazji Świąt Wielkiej Nocy wszystkim drogim Parafianom, świątecznym Gościom oraz Sympatykom składamy najlepsze życzenia: Niech Zmartwychwstały Chrystus będzie największą radością naszego życia, żeby inni patrząc na nas rozpoznali Go i pokochali!

2. Wszystkim uczestnikom i przygotowującym oprawę Triduum Paschalnego składamy najserdeczniejsze podziękowanie. Szczególnie kierujemy je pod adresem tych, którzy swoją ofiarą i artystycznym talentem przyczynili się do powstania Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz solistów, chórzystów i pana Dyrygenta naszego Parafialnego Chóru Cantus Cordis – Bóg zapłać za duchowe przeżycia związane z wykonaniem Pasji! Za wszelkie dobro wypracowane dla Chrystusa Zmartwychwstałego przez posługujących w zakrystii i kościele, Liturgiczną Służbę Ołtarza, młodzież, dzieci, Panie z Caritas i ze sklepiku, Akcję Katolicką oraz naszych kapłanów składamy serdeczne Bóg zapłać! Członkom Akcji Katolickiej dziękujemy za odwiedzenie chorych Parafian z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

3. Wszystkim Darczyńcom, którzy darami i ofiarą wsparli potrzebujących Parafian przy ołtarzu św. Antoniego oraz budowę szkoły w Czadzie składamy gorące i szczere podziękowanie! Bóg zapłać też ofiarodawcom, którzy w 2. niedzielę miesiąca złożyli 7 568,- złotych, a do skarbony św. Antoniego i do kasetki Caritas dla potrzebujących w ostatnim miesiącu przekazali 1 735,- złotych. Dodatkowe Ofiary na oświetlenie kościoła możemy składać w Biurze Parafialnym, w zakrystii i na konto bankowe. Blankiety przelewów wyłożone są pod chórem.

4. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego, a kolekta przeznaczona na uczelnie katolickie.

5. Od Wielkiego Piątku trwa nowenna do Bożego Miłosierdzia. W naszej świątyni gromadźmy się na koronce codziennie w dni powszednie o godzinie 15.00, a dzisiaj, jutro i za tydzień – w Niedzielę Bożego Miłosierdzia o godzinie 14:50.

6. W środę 24 kwietnia o godzinie 17.00 pierwsza próba liturgiczna dla dzieci przed 1. Komunią św., a po wieczornym nabożeństwie spotkanie dla pielgrzymów wyjeżdżających na Maltę. Przypominamy o uzupełnieniu wpłaty do końca kwietnia.

7. W sobotę 27 kwietnia dzieci z naszej Parafii przystąpią po raz pierwszy do Spowiedzi św. Nabożeństwo pokutne rozpoczniemy o godzinie 10.00. Wszystkich prosimy o serdeczną modlitwę w intencji dzieci przygotowujących się w tym roku do pełnego uczestnictwa w Eucharystii oraz za ich rodziców, aby na nowo i na całe życie umiłowali Chrystusa.

8. Za tydzień w Święto Bożego Miłosierdzia rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia i zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Bydgoskiej. Również ministranci tego dnia poproszą o wsparcie ich majowego wyjazdu.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj, oprócz świątecznego numeru Tygodnika Parafialnego nabyć możemy Przewodnik Katolicki z książeczką modlitw na każdy dzień maja.

10. Trwa peregrynacja obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości. Zgłoszenia przyjmujemy w biurze parafialnym i w zakrystii po niedzielnych Mszach św.

 

 

 

 

 

POGRZEBY   DZIECI   ZMARŁYCH   PRZED   NARODZENIEM

Zgodnie Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 21.12.2006 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi rodzice dzieci urodzonych martwo albo po poronieniu (lub inne osoby uprawnione) mają prawo, by je godnie pochować. Rozporządzenie weszło w życie 20 stycznia 2007 r. Po wejściu w życie rozporządzenia rodzice dzieci, które urodziły się martwe lub zmarły w wyniku poronienia mają prawo otrzymać akt zgonu i dokonać ich pochówku. Przy czym nie jest istotne jak długo trwała ciąża.

 


 

Przepis na „serdeczny tort”.

Wziąć łyżkę modlitwy – nie żałować,

w każdym razie taką dużą,

aby nadała całemu dniowi

woń ducha nadprzyrodzonego.

Dać porządną garść cierpliwości

i zmieszać z utłuczoną masą dobroci

 – nigdy jej nie za dożo.

Do smaku dodać soli mądrości

przechowywanej w naczyniu roztropności.

Wanilia dobrego humoru,

skórka pomarańczowa dobrego uśmiechu

– podnoszą smak.

Przydadzą się też rodzynki

opanowanych ruchów i spokoju,

za to wystrzegać się za wszelką cenę

gorzkich migdałów nerwów.

Przyprawę tę należy podsypać dozą miłości własnej,

zmiażdżonej w moździerzu pokory.

Ciasto wymieszać starannie ręką odpowiedzialności,

sumiennie rozwałkować,

chroniąc od lenistwa i egoizmu,

przełożyć konfiturami dobrych uczynków.

Włożyć w piec żarliwej miłości Boga i bliźniego.

Torcik wspaniały – miły w smaku i wzmacniający duchowo.

Radzę spróbować. Smacznego.