Komunikaty Duszpasterskie 12.08.2018 roku

 

 

1. W poniedziałek 13 sierpnia zapraszamy na nabożeństwo fatimskie po wieczornej Mszy św.

2. W duchowej łączności z pielgrzymami podążającymi na Jasną Górę we wtorek 14 sierpnia odbędzie się 29. Pielgrzymka Maksymilianowska z kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 15.40 do kościoła pw. św. Maksymiliana, gdzie po Mszy św. przewidziany jest poczęstunek.

3. W środę 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz kolejną rocznicę Cudu nad Wisłą. Jest to święto nakazane, kiedy obowiązuje nas udział we Mszy św. W naszej świątyni Msze św. z Uroczystości Matki Bożej we wtorek o 18.30 oraz w środę według porządku niedzielnego, czyli o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.30. Po Mszach św. poświęcenie ziół i kwiatów, które będzie można nabyć od naszych pań przed świątynią.

4. Bóg zapłać za kolejne ofiary na mozaikę!

5. Wyższe Seminarium Duchowne ogłasza dodatkowy nabór kandydatów do kapłaństwa.

6. W sklepiku są do nabycia dekoracje na okna naszych mieszkań, które chcemy przyozdobić na peregrynację Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, cegiełki Caritas – „Tornister pełen uśmiechów”, po dwa i po pięć złotych oraz piękne albumy o Duchu Świętym, o św. Janie Pawle II, o św. Antonim i książki: Bóg nie umarł, Niebo istnieje naprawdę i o świętowaniu niedzieli.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury Przewodnika Katolickiego po 5,- złotych z ciekawymi artykułami o zakazie kary śmierci, o Polakach na Wyspach i o wyniesieniu na ołtarze rodziców św. Jana Pawła II, a w bydgoskiej części o odchodzącym z parafii garnizonowej księdzu pułkowniku Zenonie Surmie.

8. Za tydzień zbiórka do puszek na uczelnie katolickie.

9. W minionym tygodniu pożegnani zostali w naszej Wspólnocie śp. Martin Milczarek z ul. Serbskiej, Stefania Górecka z ul. Tucholskiej, Marta Gill z ul. Słowiańskiej i Urszula Malinowska z ul. Biziela. Rodzinom przeżywającym żałobę wyrażamy serdeczne współczucie, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci!

 

 

 


POGRZEBY   DZIECI   ZMARŁYCH   PRZED   NARODZENIEM

Zgodnie Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 21.12.2006 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi rodzice dzieci urodzonych martwo albo po poronieniu (lub inne osoby uprawnione) mają prawo, by je godnie pochować. Rozporządzenie weszło w życie 20 stycznia 2007 r. Po wejściu w życie rozporządzenia rodzice dzieci, które urodziły się martwe lub zmarły w wyniku poronienia mają prawo otrzymać akt zgonu i dokonać ich pochówku. Przy czym nie jest istotne jak długo trwała ciąża.

 


 

Przepis na „serdeczny tort”.

Wziąć łyżkę modlitwy – nie żałować,

w każdym razie taką dużą,

aby nadała całemu dniowi

woń ducha nadprzyrodzonego.

Dać porządną garść cierpliwości

i zmieszać z utłuczoną masą dobroci

 – nigdy jej nie za dożo.

Do smaku dodać soli mądrości

przechowywanej w naczyniu roztropności.

Wanilia dobrego humoru,

skórka pomarańczowa dobrego uśmiechu

– podnoszą smak.

Przydadzą się też rodzynki

opanowanych ruchów i spokoju,

za to wystrzegać się za wszelką cenę

gorzkich migdałów nerwów.

Przyprawę tę należy podsypać dozą miłości własnej,

zmiażdżonej w moździerzu pokory.

Ciasto wymieszać starannie ręką odpowiedzialności,

sumiennie rozwałkować,

chroniąc od lenistwa i egoizmu,

przełożyć konfiturami dobrych uczynków.

Włożyć w piec żarliwej miłości Boga i bliźniego.

Torcik wspaniały – miły w smaku i wzmacniający duchowo.

Radzę spróbować. Smacznego.