Komunikaty Duszpasterskie 6.06.2021 roku

 

1. Ks. Leszek dziękuje wszystkim za modlitwę i wszelkie wyrazy życzliwości z okazji 40. rocznicy święceń kapłańskich. Pełny tekst podziękowania znajdziemy w Tygodniku Parafialnym.

2. Bóg zapłać wszystkim wiernym za udział w Uroczystościach Odpustowych i procesjach eucharystycznych. Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem Liturgicznej Służby Ołtarza, Chóru Parafialnego Cantus Cordis, Pana Organisty, pocztów sztandarowych, dzieci pierwszokomunijnych, dziewczynek sypiących kwiatki oraz naszego Parafialnego Przedszkola i Klubu Dziecięcego!

3. Bóg zapłać wszystkim uczestnikom Mszy św. w 9. rocznicę śmierci Księdza Kanonika Stanisława Woźniaka oraz opiekującym się w tych miesiącach Jego grobem! Zachęcamy do codziennej pamięci w modlitwie o naszym pierwszym Księdzu Proboszczu.

4. Młodzieży, która w środę przyjęła Sakrament Bierzmowania z całego serca gratulujemy i życzymy owocnego życia chrześcijańskiego w mocy Ducha Świętego. Młodzież bierzmowana przychodzi w najbliższy czwartek na wieczorną Mszę św., żeby podziękować za otrzymane dary Ducha Świętego i spotyka się z ks. Dariuszem. Bóg zapłać ks. Dariuszowi za przygotowanie młodzieży do Bierzmowania i za ofiarowany naszej Parafii przepiękny Ewangeliarz!

5. Wczoraj podczas Diecezjalnego Dnia Służby Liturgicznej zorganizowanego przez ks. Karola i Centrum Formacji Liturgicznej zostały uroczyście wprowadzone do naszej świątyni i oddane do publicznej czci relikwie bł. Carlo Acutis, patrona Liturgicznej Służby Ołtarza i młodzieży, a ośmiu ministrantów z naszej Parafii zostało pobłogosławionych do pełnienia funkcji lektora. Nowym lektorom gratulujemy i życzymy, żeby nie tylko podczas czytania Słowa Bożego na ambonie, ale też całym swoim życiem pięknie i owocnie głosili Chrystusa, który jest odwiecznym Słowem Ojca.

6. Dzisiaj ks. Karol wyrusza na pielgrzymkę do Rzymu z laureatami organizowanego przez siebie diecezjalnego konkursu "Liturgia Benedicta" oraz ministrantami i lektorami z naszej Parafii. Dziękując pielgrzymom za pamięć modlitewną o nas przy grobach Apostołów i św. Jana Pawła II, sami zapewniamy o duchowym wsparciu ich pielgrzymich trudów.

7. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po wieczornej Mszy św. Dziś różaniec fatimski w połączeniu z tym nabożeństwem.

8. W poniedziałek 14 czerwca przypada wspomnienie bł. Księdza Biskupa Michała Kozala patrona naszej diecezji.

9. W piątek po nabożeństwie czerwcowym adoracja Najświętszego Sakramentu wraz ze Wspólnotą Krwi Chrystusa do godziny 20.00.

10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na uczelnie katolickie naszej Diecezji.

11. Serdecznie zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Pod chórem znajdziemy Tygodnik Parafialny z artykułem o objawieniach Matki Bożej w Fatimie i Przewodnik Katolicki.

12. Spotkanie dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do Medjugorie od 19 do 26 lipca w środę 23 czerwca po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie. Mamy jeszcze wolne miejsca.

13. Dzieci od pierwszego roku życia zapraszamy do Klubu Dziecięcego św. Jadwigi Królowej, a dzieci od trzeciego roku życia do naszego parafialnego Przedszkola. Więcej informacji w sekretariacie.

14. Informacje o naborze na studia teologiczne, na dwuletnie i roczne studium katechetyczne, o naborze do studium organistowskiego, o poradni psychologicznej Wiatrak, o drzwiach otwartych w Zespole Szkół Drzewnych w najbliższy wtorek oraz o pielgrzymce organizowanej przez Parafię pw. św. Polskich Braci Męczenników znajdziemy w gablocie ogłoszeniowej.

15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zostali w naszej Wspólnocie Parafialnej śp. Elżbietę Caban z ul. Chorwackiej oraz Lidię Michałek i Kazimierza Brachowskiego z ul. Ujejskiego. Rodzinom przeżywającym żałobę składamy wyrazy serdecznego współczucia, a zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci!

 

 

 

 

 

 

 

POGRZEBY   DZIECI   ZMARŁYCH   PRZED   NARODZENIEM

Zgodnie Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 21.12.2006 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi rodzice dzieci urodzonych martwo albo po poronieniu (lub inne osoby uprawnione) mają prawo, by je godnie pochować. Rozporządzenie weszło w życie 20 stycznia 2007 r. Po wejściu w życie rozporządzenia rodzice dzieci, które urodziły się martwe lub zmarły w wyniku poronienia mają prawo otrzymać akt zgonu i dokonać ich pochówku. Przy czym nie jest istotne jak długo trwała ciąża.

 


 

Przepis na „serdeczny tort”.

Wziąć łyżkę modlitwy – nie żałować,

w każdym razie taką dużą,

aby nadała całemu dniowi

woń ducha nadprzyrodzonego.

Dać porządną garść cierpliwości

i zmieszać z utłuczoną masą dobroci

 – nigdy jej nie za dożo.

Do smaku dodać soli mądrości

przechowywanej w naczyniu roztropności.

Wanilia dobrego humoru,

skórka pomarańczowa dobrego uśmiechu

– podnoszą smak.

Przydadzą się też rodzynki

opanowanych ruchów i spokoju,

za to wystrzegać się za wszelką cenę

gorzkich migdałów nerwów.

Przyprawę tę należy podsypać dozą miłości własnej,

zmiażdżonej w moździerzu pokory.

Ciasto wymieszać starannie ręką odpowiedzialności,

sumiennie rozwałkować,

chroniąc od lenistwa i egoizmu,

przełożyć konfiturami dobrych uczynków.

Włożyć w piec żarliwej miłości Boga i bliźniego.

Torcik wspaniały – miły w smaku i wzmacniający duchowo.

Radzę spróbować. Smacznego.