Komunikaty Duszpasterskie 5.02.2023 roku

1. Ksiądz Proboszcz bardzo dziękuje za ofiarowane Msze św., modlitwę, życzenia i wszelkie wyrazy życzliwości z okazji imienin!

2. Dzisiaj zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe.

3. W poniedziałek na wieczornej Mszy św. i nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych Parafian, Dobrodziejów oraz polecanych w wymieniankach 1. tygodnia.

4. W sobotę 11 lutego we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorego i chcielibyśmy, żeby możliwie wszyscy chorzy zgromadzili się tego dnia w naszej świątyni na Mszy św. o godzinie 8.30, podczas której udzielać będziemy sakramentu namaszczenia chorych. Jeżeli ktoś z chorych potrzebowałby pomocy w przywiezieniu do kościoła i odwiezieniu do domu, to prosimy zgłosić to w Biurze Parafialnym lub dzisiaj w zakrystii.

5. Za tydzień w 2. niedzielę miesiąca kolekta budowlana.

6. W sklepiku są do nabycia bardzo ciekawe książki o św. Franciszku, św. o. Pio i o św. Józefie.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj pod chórem jest do nabycia Tygodnik Parafialny po złotówce z artykułem ks. Leszka o okolicznościach śmierci i grobie króla Jana III Sobieskiego, a w sklepiku Przewodnik Katolicki po 9,- złotych i Mały Przewodnik po 8,- złotych.

8. Serdecznie zachęcamy do przekazywania 1,5% podatku na Fundację Świętej Jadwigi Królowej.

9. Informacje o katechezach przedmałżeńskich i o szkole dialogu dla małżonków oraz o konferencji z okazji Dnia Chorego i pogrzebie dzieci zmarłych przed narodzeniem wywieszone są w gablocie.

10. Z okazji Dnia Chorego wszystkim chorym Parafianom życzymy zdrowia, siły fizycznej i mocy ducha płynącej z krzyża Pana Jezusa oraz prosimy o ofiarowanie swoich cierpień w intencji uświęcenia całej Parafii.

11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej Wspólnocie Parafialnej śp. Roberta Byczyńskiego z ul. Ujejskiego. Rodzinie przeżywającej żałobę składamy wyrazy serdecznego współczucia, a zmarłego polecamy miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

 

 

 

POGRZEBY   DZIECI   ZMARŁYCH   PRZED   NARODZENIEM

Zgodnie Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 21.12.2006 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi rodzice dzieci urodzonych martwo albo po poronieniu (lub inne osoby uprawnione) mają prawo, by je godnie pochować. Rozporządzenie weszło w życie 20 stycznia 2007 r. Po wejściu w życie rozporządzenia rodzice dzieci, które urodziły się martwe lub zmarły w wyniku poronienia mają prawo otrzymać akt zgonu i dokonać ich pochówku. Przy czym nie jest istotne jak długo trwała ciąża.

 


 

Przepis na „serdeczny tort”.

Wziąć łyżkę modlitwy – nie żałować,

w każdym razie taką dużą,

aby nadała całemu dniowi

woń ducha nadprzyrodzonego.

Dać porządną garść cierpliwości

i zmieszać z utłuczoną masą dobroci

 – nigdy jej nie za dożo.

Do smaku dodać soli mądrości

przechowywanej w naczyniu roztropności.

Wanilia dobrego humoru,

skórka pomarańczowa dobrego uśmiechu

– podnoszą smak.

Przydadzą się też rodzynki

opanowanych ruchów i spokoju,

za to wystrzegać się za wszelką cenę

gorzkich migdałów nerwów.

Przyprawę tę należy podsypać dozą miłości własnej,

zmiażdżonej w moździerzu pokory.

Ciasto wymieszać starannie ręką odpowiedzialności,

sumiennie rozwałkować,

chroniąc od lenistwa i egoizmu,

przełożyć konfiturami dobrych uczynków.

Włożyć w piec żarliwej miłości Boga i bliźniego.

Torcik wspaniały – miły w smaku i wzmacniający duchowo.

Radzę spróbować. Smacznego.