Komunikaty Duszpasterskie 16.06.2024 roku

1. Wszystkie dzieci od trzeciej do siódmej klasy szkoły podstawowej zachęcamy, żeby włączyły się do Eucharystycznego Ruchu Młodych, o którym w białym tygodniu mówił ks. Michał. Pierwsze spotkanie dzisiaj po Mszy św. o 11.30.

2. Jutro zbiórka pielgrzymów o 4.45, a wyjazd o 5.00 z przystanku przy ul Wojska Polskiego obok kościoła. Prosimy o modlitwę w intencji bezpiecznego i owocnego przeżycia pielgrzymki, a sami obiecujemy pamięć o wszystkich na pielgrzymim szlaku. Ze względu na pielgrzymkę w tym tygodniu nie będzie Księdza Proboszcza w Biurze Parafialnym.

W tym tygodniu w sobotę jest też wyjazd na pielgrzymkę do korzeni do Kołobrzegu. Wtedy ruszamy o 5.30 z przystanku przy kościele. Prosimy nie pomylić godzin wyjazdu.

3. Jutro podczas wieczornej Mszy św. i nabożeństwa czerwcowego modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wymieniankach 3. tygodnia. Zapraszamy na tę modlitwę szczególnie tych, którzy o nią prosili składając kartki z imionami zmarłych.

4. Do poniedziałku rano możemy składać makulaturę w kontenerach ustawionych na naszym parkingu.

5. W piątek, wraz ze wspólnotą Krwi Chrystusa, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po nabożeństwie czerwcowym do godziny 20.00.

6. W niedzielę 23 czerwca będzie z nami Ksiądz Neoprezbiter Michał Czyż, który na wszystkich Mszach św. wygłosi Słowo Boże, a po sumie parafialnej, podczas której będziemy się również modlić w intencji naszej Ojczyzny, udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

7. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po wieczornej Mszy św.

8. Bóg zapłać ofiarodawcom, którzy w 2. niedzielę miesiąca złożyli 8 208,- złotych, a do skarbony św. Antoniego i do kasetki Caritas dla potrzebujących w ostatnim miesiącu przekazali 2 924,- złote. Wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli dodatkowe ofiary składamy również serdeczne podziękowania! Bóg zapłać za systematycznie składane ofiary na utrzymanie kościoła na tacę i na konto bankowe. Blankiety przelewów wyłożone są pod chórem.

9. W sklepiku są do nabycia bardzo ciekawe książki i filmy, tam też są świece z wizerunkiem Chrystusa Pantokratora z naszej mozaiki małe po 10,- i duże po 20,- złotych. Niech te świece zapłoną w naszych domach i niech będą pięknym prezentem dla innych.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj pod chórem jest do nabycia Tygodnik Parafialny z kolejnym artykułem pana Edwarda Małachowskiego z okazji 20. rocznicy powstania naszej diecezji po 1,50; Mały Przewodnik dla dzieci na dwa miesiące po 11,90 i Przewodnik Katolicki po 10,- złotych. Dziękujemy wszystkim, którzy zabierając gazety wrzucają do skarbony należną zapłatę!

11. Wyższe Seminarium Duchowne ogłasza nabór kandydatów do kapłaństwa. Młodzieńców rozeznających takie powołanie prosimy o kontakt z naszymi kapłanami, a wszystkich prosimy o modlitwę za naszego diakona i o odwagę pójścia za głosem Pana dla powołanych.

12. Zapraszamy dzieci do Klubu św. Jadwigi Królowej i naszego parafialnego Przedszkola!

13. Osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę do Włoch i Medjugorie prosimy o wpłatę ostatniej raty. Jeżeli ktoś byłby jeszcze zainteresowany tym wyjazdem proszony jest o kontakt z Księdzem Proboszczem.

14. W dniach od 21 do 31 lipca podążać będzie na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej. Młodzież i dorosłych zapraszamy do podjęcia pielgrzymiego trudu. Chętni mogą zgłaszać się do ks. Łukasza Kucharskiego, który poprowadzi Grupę Brązową. Informacja o innych grupach wywieszona jest w gablocie.

15. Poprosimy teraz panią Agnieszkę organizującą transport charytatywny na Ukrainę o krótkie słowo.

16. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej Wspólnocie Parafialnej śp. Zdzisława Boguckiego z ul. Czeskiej i Janusza Barczyńskiego z ul. Ujejskiego. Rodzinom przeżywającym żałobę składamy wyrazy serdecznego współczucia, a zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci!

 

 

 

POGRZEBY   DZIECI   ZMARŁYCH   PRZED   NARODZENIEM

Zgodnie Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 21.12.2006 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi rodzice dzieci urodzonych martwo albo po poronieniu (lub inne osoby uprawnione) mają prawo, by je godnie pochować. Rozporządzenie weszło w życie 20 stycznia 2007 r. Po wejściu w życie rozporządzenia rodzice dzieci, które urodziły się martwe lub zmarły w wyniku poronienia mają prawo otrzymać akt zgonu i dokonać ich pochówku. Przy czym nie jest istotne jak długo trwała ciąża.

 


 

Przepis na „serdeczny tort”.

Wziąć łyżkę modlitwy – nie żałować,

w każdym razie taką dużą,

aby nadała całemu dniowi

woń ducha nadprzyrodzonego.

Dać porządną garść cierpliwości

i zmieszać z utłuczoną masą dobroci

 – nigdy jej nie za dożo.

Do smaku dodać soli mądrości

przechowywanej w naczyniu roztropności.

Wanilia dobrego humoru,

skórka pomarańczowa dobrego uśmiechu

– podnoszą smak.

Przydadzą się też rodzynki

opanowanych ruchów i spokoju,

za to wystrzegać się za wszelką cenę

gorzkich migdałów nerwów.

Przyprawę tę należy podsypać dozą miłości własnej,

zmiażdżonej w moździerzu pokory.

Ciasto wymieszać starannie ręką odpowiedzialności,

sumiennie rozwałkować,

chroniąc od lenistwa i egoizmu,

przełożyć konfiturami dobrych uczynków.

Włożyć w piec żarliwej miłości Boga i bliźniego.

Torcik wspaniały – miły w smaku i wzmacniający duchowo.

Radzę spróbować. Smacznego.