Komunikaty Duszpasterskie 27.09.2020 roku

1. Od czwartku rozpoczynamy przepiękny miesiąc naznaczony modlitwą różańcową, na którą najserdeczniej zapraszamy wszystkie dzieci od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30, a dorosłych i młodzież codziennie po wieczornej Mszy św. W dni powszednie różaniec odmawiany jest też wspólnie po Mszy św. o 8.30.

2. Ksiądz Proboszcz oczekuje rodziców dzieci klas trzecich przygotowujących się do Sakramentu Pokuty i Pojednania oraz Komunii św. do 2 października w godzinach urzędowania Biura Parafialnego. W piątek zamykamy listę zgłoszeń.

3. W sobotę 3 października około godziny 14.15 przybędą na naszej świątyni mężczyźni odmawiający różaniec przemierzając ulice Bydgoszczy. Zapraszamy do tej modlitwy wszystkich panów z naszej Parafii.

4. W niedzielę 4 października podczas Mszy św. o godzinie 11.30 poświęcenie różańców dzieciom zgłoszonym do 1. Komunii św., a po Mszy św. spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci. Różańce przygotowują rodzice we własnym zakresie. W październiku od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci na nabożeństwa różańcowe o godzinie 17.30.

5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W 1. czwartek miesiąca podczas Mszy św. o godzinie 18.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, zakończonej nabożeństwem przed Najświętszym Sakramentem. Szczególne zaproszenie kierujemy do rodziców i rodzin naszych ministrantów i lektorów. Niech wspólna modlitwa podczas Mszy św. wyprosi dla Kościoła święte powołania. Tego dnia swoje spotkania formacyjne przeżywa Liturgiczna Służba Ołtarza. Ministranci spotykają się o 17.30, a lektorzy o 19.30 w salce pod plebanią. Wspólnie uczestniczą również we Mszy św.

W 1. piątek miesiąca dodatkowa okazja do Spowiedzi św. od godziny 17.30, a Msze św. o 7.00, 8.30, 18.30 i 21.00. Po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00. W 1. piątek miesiąca Biuro Parafialne wyjątkowo będzie czynne dla rodziców zgłaszających dzieci do Komunii św.

W 1. sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o 8.30, a odwiedziny chorych przez kapłanów, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, w sobotę 10 października.

6. Dzieci od pierwszego roku życia zapraszamy do Klubu Dziecięcego św. Jadwigi Królowej, a dzieci od trzeciego roku życia do naszego parafialnego Przedszkola. Więcej informacji w sekretariacie.

7. Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej Parafii w czwartek 8 października.

8. Mamy jeszcze wolne terminy Mszy św. w dni powszednie w 2021 roku.

9. W sklepiku są do nabycia bardzo ciekawe filmy, płyty i książki.

10. Serdecznie zachęcamy do zakupu i lektury Tygodnika Parafialnego z trzecią częścią artykułu ks. Leszka o historii św. Jadwigi Królowej i Przewodnika Katolickiego z książeczką modlitw na każdy dzień października.

11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej Wspólnocie Parafialnej śp. Tadeusza Jeździkowskiego z ul. Biziela. Rodzinie przeżywającej żałobę wyrażamy serdeczne współczucie, a zmarłego otaczamy modlitwą: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci!

 

 

 

POGRZEBY   DZIECI   ZMARŁYCH   PRZED   NARODZENIEM

Zgodnie Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 21.12.2006 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi rodzice dzieci urodzonych martwo albo po poronieniu (lub inne osoby uprawnione) mają prawo, by je godnie pochować. Rozporządzenie weszło w życie 20 stycznia 2007 r. Po wejściu w życie rozporządzenia rodzice dzieci, które urodziły się martwe lub zmarły w wyniku poronienia mają prawo otrzymać akt zgonu i dokonać ich pochówku. Przy czym nie jest istotne jak długo trwała ciąża.

 


 

Przepis na „serdeczny tort”.

Wziąć łyżkę modlitwy – nie żałować,

w każdym razie taką dużą,

aby nadała całemu dniowi

woń ducha nadprzyrodzonego.

Dać porządną garść cierpliwości

i zmieszać z utłuczoną masą dobroci

 – nigdy jej nie za dożo.

Do smaku dodać soli mądrości

przechowywanej w naczyniu roztropności.

Wanilia dobrego humoru,

skórka pomarańczowa dobrego uśmiechu

– podnoszą smak.

Przydadzą się też rodzynki

opanowanych ruchów i spokoju,

za to wystrzegać się za wszelką cenę

gorzkich migdałów nerwów.

Przyprawę tę należy podsypać dozą miłości własnej,

zmiażdżonej w moździerzu pokory.

Ciasto wymieszać starannie ręką odpowiedzialności,

sumiennie rozwałkować,

chroniąc od lenistwa i egoizmu,

przełożyć konfiturami dobrych uczynków.

Włożyć w piec żarliwej miłości Boga i bliźniego.

Torcik wspaniały – miły w smaku i wzmacniający duchowo.

Radzę spróbować. Smacznego.