Komunikaty Duszpasterskie 16.06.2019 roku

 

1. Uprzejmie informujemy, że z dniem 22 czerwca Ksiądz Biskup odwołuje z naszej Parafii ks. Przemysława Komasińskiego ustanawiając go wikariuszem Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bydgoszczy, a w jego miejsce powołuje ks. Karola Rawicz-Kostro. Księdzu Przemysławowi dziękujemy za pełną poświęcenia pięcioletnią posługę w naszej Wspólnocie Parafialnej, szczególnie za przygotowania dzieci do Komunii św. i opiekę nad Liturgiczną Służbą Ołtarza oraz życzymy wiele radości, sił i zdrowia w nowej Parafii.

2. Dzisiaj zbiórka do puszek na uczelnie katolickie naszej Diecezji.

3. Do poniedziałku rano możemy składać makulaturę w kontenerach na parkingu.

4. Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy codziennie po wieczornej Mszy św. W poniedziałek nabożeństwo czerwcowe ofiarujemy w intencji zmarłych polecanych w wymieniankach 3. tygodnia.

5. Najserdeczniej dziękujemy paniom, które pomogły przy przenoszeniu poduszek z ławek i przy sprzątaniu kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu świątyni w środę o godzinie 15.00.

6. W czwartek 20 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Jest to święto nakazane, kiedy obowiązuje nas udział we Mszy św. Po Sumie Parafialnej o godzinie 10.00 z radością obwieścimy światu naszą wiarę w obecność pośród nas Pana Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie przez czynny udział w procesji, która w tym roku przejdzie Trasą Uniwersytecką do bloku przy ul. Karpackiej 39c, dalej wzdłuż bloków przy ul. Karpackiej 39b, 39a i 39 do starej ulicy Karpackiej, ulicą Sokolą do ulicy Słowiańskiej, którą wrócimy do świątyni.

Niech wspólne przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała pomoże w lepszym poznaniu i zjednoczeniu sąsiadów. Zaangażujmy się wszyscy! W sklepiku są do nabycia piękne dekoracje eucharystyczne na okna naszych mieszkań oraz ciekawe książki: Zawsze jest jakieś dobre jutro, Bez Boga jesteśmy drzewem bez korzeni, Myśli na każdy dzień oraz Nie igraj z miłością ks. Krzysztofa Pawliny i wiele innych pozycji tego autora, a także ciekawe filmy: Chata, Ziemia Maryi i Bóg nie umarł.

Prosimy o przynoszenie suchych kwiatów na procesję oraz udekorowanie naszych domów w całej Parafii, a nie tylko przy trasie procesji. Próba sypania kwiatków w poniedziałek i w środę o 17.00 przed kościołem – zapraszamy wszystkie dziewczynki! Dzieci pierwszokomunijne przychodzą na procesję w szatach komunijnych i siadają w pierwszych ławkach z dziewczynkami sypiącymi kwiatki. Ze względu na to, że prawie wszyscy panowie z Towarzystwa św. Józefa są w jesieni życia i nie dadzą rady ponieść baldachimu, zapraszamy mężczyzn chętnych do niesienia baldachimu i chorągwi, żeby zgłosili się dzisiaj w zakrystii lub do środy w Biurze Parafialnym.

7. W przyszłą niedzielę po sumie parafialnej zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu naszego parafianina Michała Golińskiego, studenta Akademii Muzycznej w Katowicach.

8. Wszystkim ofiarodawcom kolekty budowlanej w 2. niedzielę miesiąca, podczas której zebraliśmy 5 426- złotych oraz darczyńcom na rzecz potrzebujących, którzy przez ostatni miesiąc do skarbony św. Antoniego i do kasety Caritas złożyli 613,- złotych składamy serdeczne Bóg zapłać!

Osobne podziękowania kierujemy pod adresem osób, które w ostatnim czasie przekazały dodatkowe ofiary na oświetlenie. Blankiety do wpłat na konto wyłożone są pod chórem.

9. Serdecznie zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Dziś pod chórem Tygodnik Parafialny, L’Osservatore Romano, Mały Przewodnik dla dzieci i Przewodnik Katolicki.

10. W minionym tygodniu pożegnane zostały w naszej Wspólnocie Parafialnej śp. Irena Rybarczyk z ul. Bałkańskiej i Jadwiga Rogala z ul. Biziela. Rodzinom przeżywającym żałobę składamy serdeczne wyrazy współczucia, a zmarłe polecamy Miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci!

 

 

 

 

POGRZEBY   DZIECI   ZMARŁYCH   PRZED   NARODZENIEM

Zgodnie Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 21.12.2006 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi rodzice dzieci urodzonych martwo albo po poronieniu (lub inne osoby uprawnione) mają prawo, by je godnie pochować. Rozporządzenie weszło w życie 20 stycznia 2007 r. Po wejściu w życie rozporządzenia rodzice dzieci, które urodziły się martwe lub zmarły w wyniku poronienia mają prawo otrzymać akt zgonu i dokonać ich pochówku. Przy czym nie jest istotne jak długo trwała ciąża.

 


 

Przepis na „serdeczny tort”.

Wziąć łyżkę modlitwy – nie żałować,

w każdym razie taką dużą,

aby nadała całemu dniowi

woń ducha nadprzyrodzonego.

Dać porządną garść cierpliwości

i zmieszać z utłuczoną masą dobroci

 – nigdy jej nie za dożo.

Do smaku dodać soli mądrości

przechowywanej w naczyniu roztropności.

Wanilia dobrego humoru,

skórka pomarańczowa dobrego uśmiechu

– podnoszą smak.

Przydadzą się też rodzynki

opanowanych ruchów i spokoju,

za to wystrzegać się za wszelką cenę

gorzkich migdałów nerwów.

Przyprawę tę należy podsypać dozą miłości własnej,

zmiażdżonej w moździerzu pokory.

Ciasto wymieszać starannie ręką odpowiedzialności,

sumiennie rozwałkować,

chroniąc od lenistwa i egoizmu,

przełożyć konfiturami dobrych uczynków.

Włożyć w piec żarliwej miłości Boga i bliźniego.

Torcik wspaniały – miły w smaku i wzmacniający duchowo.

Radzę spróbować. Smacznego.