Komunikaty Duszpasterskie 25.10.2020 roku

 

1. Do poniedziałku możemy składać makulaturę w kontenerach na parkingu przy kościele, a nakrętki przez cały czas przy sklepiku.

2. W niedzielę 1 listopada obchodzimy Uroczystość ku czci Wszystkich Świętych. Tego dnia Msze św. w naszej świątyni jak w każdą niedzielę. W sobotę wieczorem Msza św. z Uroczystości oraz specjalne nabożeństwo przy relikwiach świętych wprowadzające nas w to wielkie święto.

3. W niedzielę po Mszy św. o godzinie 15.00 udamy się na Cmentarz Bohaterów Bydgoszczy, gdzie zostanie odprawione nabożeństwo za zmarłych.

W Uroczystość Wszystkich Świętych sami zjednoczmy się przez Komunię św. z Chrystusem, który jest ostatecznym celem naszego życia i źródłem świętości każdego z nas. Pamiętajmy, że osoby wierzące w Chrystusa nie mogą brać udziału w obchodach pogańskiego święta halloween, które jest sprzeczne z pierwszym Przykazaniem Bożym i stanowi wielkie zagrożenie duchowe dla dzieci i dorosłych.

4. Msza św. i procesja za zmarłych na cmentarzu komunalnym przy ul. Wiślanej zostanie odprawiona w Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada o godzinie 12.00, a w Dzień Zaduszny 2 listopada o 13.30.

5. Dziękując organizatorom, fundatorom nagród i uczestnikom konkursu z okazji Dnia papieskiego w 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II zapraszamy wszystkich na wystawę pokonkursową wystawioną w naszej świątyni.

6. Bóg zapłać wszystkim, którzy ofiarnie uczestniczą w nabożeństwach różańcowych! Serdecznie zachęcamy do udziału w ostatnich nabożeństwach. Pragniemy też, żeby owocem kończącego się miesiąca października było włączenie się do Wspólnoty Różańcowej polegające na codziennym, osobistym rozważaniu jednej dziesiątki różańca – zapisy w sklepiku. Przez cały rok zapraszamy też na wspólnie odmawiany różaniec w dni powszednie po Mszy św. o 8.30!

7. Mamy wolne terminy Mszy św. w dni powszednie w przyszłym roku. Zapraszamy do ich rezerwacji w Biurze Parafialnym i w zakrystii po niedzielnych Mszach św.

8. W sklepiku są do nabycia piękne albumy, wartościowe książki i filmy, a pod chórem wyłożone są kartki na wymienianki roczne i jednorazowe, które można składać w Biurze Parafialnym oraz w zakrystii po niedzielnych Mszach św.

9. Serdecznie zachęcamy do nabywania i lektury Tygodnika Parafialnego z ostatnią częścią artykułu o św. Jadwidze Królowej i Przewodnika Katolickiego, do którego dołączona jest książeczka z modlitwami na każdy dzień listopada.

10. Zachęcamy do udziału w 39. Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej i Nocy Świętych w Fordonie. Więcej informacji na ten temat znajdziemy w gablocie informacyjnej.

11. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych zapraszamy wspólnoty działające przy naszej Parafii oraz osoby z poszczególnych bloków lub ulic do podjęcia się opieki nad grobem śp. Księdza Kanonika Stanisława Woźniaka przez poszczególne miesiące roku. Za rozpoczęcie tej inicjatywy, przygotowanie grobu na Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny oraz opiekę nad grobem naszego pierwszego Księdza Proboszcza w listopadzie bardzo dziękujemy Wspólnocie Żywego Różańca!

12. W minionym tygodniu pożegnani zostali w naszej Wspólnocie Parafialnej śp. Edward Niedzielski z ul. Polnej, Danuta Stegienda z ul. Słowiańskiej i Edmund Galwas z ul. Biziela. Rodzinom przeżywającym żałobę wyrażamy serdeczne współczucie, a zmarłych otaczamy modlitwą: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci!

 

 

 

 

 

POGRZEBY   DZIECI   ZMARŁYCH   PRZED   NARODZENIEM

Zgodnie Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 21.12.2006 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi rodzice dzieci urodzonych martwo albo po poronieniu (lub inne osoby uprawnione) mają prawo, by je godnie pochować. Rozporządzenie weszło w życie 20 stycznia 2007 r. Po wejściu w życie rozporządzenia rodzice dzieci, które urodziły się martwe lub zmarły w wyniku poronienia mają prawo otrzymać akt zgonu i dokonać ich pochówku. Przy czym nie jest istotne jak długo trwała ciąża.

 


 

Przepis na „serdeczny tort”.

Wziąć łyżkę modlitwy – nie żałować,

w każdym razie taką dużą,

aby nadała całemu dniowi

woń ducha nadprzyrodzonego.

Dać porządną garść cierpliwości

i zmieszać z utłuczoną masą dobroci

 – nigdy jej nie za dożo.

Do smaku dodać soli mądrości

przechowywanej w naczyniu roztropności.

Wanilia dobrego humoru,

skórka pomarańczowa dobrego uśmiechu

– podnoszą smak.

Przydadzą się też rodzynki

opanowanych ruchów i spokoju,

za to wystrzegać się za wszelką cenę

gorzkich migdałów nerwów.

Przyprawę tę należy podsypać dozą miłości własnej,

zmiażdżonej w moździerzu pokory.

Ciasto wymieszać starannie ręką odpowiedzialności,

sumiennie rozwałkować,

chroniąc od lenistwa i egoizmu,

przełożyć konfiturami dobrych uczynków.

Włożyć w piec żarliwej miłości Boga i bliźniego.

Torcik wspaniały – miły w smaku i wzmacniający duchowo.

Radzę spróbować. Smacznego.