Komunikaty Duszpasterskie 29.03.2020 roku

1. W związku z niebezpieczeństwem rozprzestrzeniającej się choroby podejmujemy każdego dnia modlitwę przebłagalną i na każdej Mszy św. śpiewamy suplikacje, po sumie parafialnej udajemy się w procesji przebłagalnej wokół naszej świątyni przyzywając wstawiennictwa Wszystkich Świętych, żeby wyprosić łaskę Bożego Miłosierdzia dla nas i całego świata. Łączymy się też duchowo codziennie w południe na modlitwie Anioł Pański, a o 15.00 na Koronce do Bożego Miłosierdzia wypraszając łaskę ratunku doczesnego i wiecznego dla ludzkości. Odpowiadając na zachętę Konferencji Episkopatu Polski podejmujemy w dni powszednie od poniedziałku, od 30 marca do Wielkiej Środy adorację Najświętszego Sakramentu w godzinach od 15.00 do wieczornej Mszy św. W tym czasie, żeby nie tworzyły się kolejki, będzie okazja do Spowiedzi św., a co pół godziny, czyli o 15.00, 15.30, 16.00, 16.30, 17.00, 17.30 i 18.00 udzielać będziemy Komunii św. poza Mszą św.

Dziękujemy tym, którzy przychodzą na modlitwę do świątyni i łączymy się duchowo i internetowo z Parafianami pozostającymi na modlitwie w gronie rodzinnym. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym od kilku dni możemy korzystać z transmisji Mszy św. na żywo korzystając z zakładki „Transmisja” na stronie naszej Parafii. Bardzo prosimy, żeby subskrybować nasz kanał.

2. Najserdeczniej dziękujemy Wszystkim Parafianom i Sympatykom za składane ofiary na utrzymanie kościoła. Bóg zapłać również tym, którzy nie uczestnicząc obecnie w Mszach św. w świątyni wspierają finansowo Parafię systematycznie wpłacając swoje ofiary, zwykle składane w kościele, na konto bankowe. Ufamy, że ich przykład pociągnie do tej praktyki innych. Przypominamy, że darowizny wpłacane na konto bankowe można odliczyć od podatku.

3. W tym tygodniu przeżywamy dni eucharystyczne. W 1. czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św. modlimy się w intencji kapłanów i naszych kleryków oraz o nowe powołania z naszej Parafii.

W 1. piątek miesiąca Msze św. o godzinie 7.00, 8.30, 18.30 i 21.00. Po nabożeństwie pierwszopiątkowym adoracja Najświętszego Sakramentu do 20.00. Biuro Parafialne w piątek jest nieczynne.

W 1. sobotę miesiąca nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godzinie 8.30, a odwiedziny chorych przez kapłanów w Wielki Piątek, czyli 10 kwietnia. W tym miesiącu nie ma wymiany tajemnic różańcowych we Wspólnocie Żywego Różańca.

4. W Wielkim Poście zapraszamy na nieszpory w soboty o godzinie 18.00 i na nabożeństwa pasyjne – w piątki na Drogę Krzyżową o godzinie 9.00, 17.00, 19.00 i 20.00 oraz na Gorzkie Żale z kazaniami pasyjnymi we wszystkie niedziele po Mszy św. o 15.00. Zachęcamy też do korzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania przez cały tydzień od 15.00 do 18.30.

Przy ołtarzu św. Antoniego skarbona czeka na naszą jałmużnę postną, a wielkopostny kosz miłosierdzia zaprasza do składania produktów spożywczych i chemicznych dla potrzebujących.

5. Serdecznie zachęcamy do przekazywania 1% swojego podatku na Fundację Świętej Jadwigi Królowej. Do odwołania nie pomagamy w wypełnieniu zeznań podatkowych.

6. W sklepiku są do nabycia paschaliki duże po 12,- i małe po 5,- złotych, a także bardzo ciekawe filmy i książki, a wśród nich Modlitewnik czcicieli św. o. Pio i Wielkanocny elementarz.

7. Dzisiaj pod chórem nie ma nowych numerów Tygodnika Parafialnego, ani Przewodnika Katolickiego.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej Wspólnocie Parafialnej śp. Henrykę Pocięgiel z ul. Serbskiej i Alojzego Cieślewicza z ul. Beskidzkiej. Rodzinom, przeżywającym żałobę składamy wyrazy serdecznego współczucia, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

 

 

 

POGRZEBY   DZIECI   ZMARŁYCH   PRZED   NARODZENIEM

Zgodnie Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 21.12.2006 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi rodzice dzieci urodzonych martwo albo po poronieniu (lub inne osoby uprawnione) mają prawo, by je godnie pochować. Rozporządzenie weszło w życie 20 stycznia 2007 r. Po wejściu w życie rozporządzenia rodzice dzieci, które urodziły się martwe lub zmarły w wyniku poronienia mają prawo otrzymać akt zgonu i dokonać ich pochówku. Przy czym nie jest istotne jak długo trwała ciąża.

 


 

Przepis na „serdeczny tort”.

Wziąć łyżkę modlitwy – nie żałować,

w każdym razie taką dużą,

aby nadała całemu dniowi

woń ducha nadprzyrodzonego.

Dać porządną garść cierpliwości

i zmieszać z utłuczoną masą dobroci

 – nigdy jej nie za dożo.

Do smaku dodać soli mądrości

przechowywanej w naczyniu roztropności.

Wanilia dobrego humoru,

skórka pomarańczowa dobrego uśmiechu

– podnoszą smak.

Przydadzą się też rodzynki

opanowanych ruchów i spokoju,

za to wystrzegać się za wszelką cenę

gorzkich migdałów nerwów.

Przyprawę tę należy podsypać dozą miłości własnej,

zmiażdżonej w moździerzu pokory.

Ciasto wymieszać starannie ręką odpowiedzialności,

sumiennie rozwałkować,

chroniąc od lenistwa i egoizmu,

przełożyć konfiturami dobrych uczynków.

Włożyć w piec żarliwej miłości Boga i bliźniego.

Torcik wspaniały – miły w smaku i wzmacniający duchowo.

Radzę spróbować. Smacznego.