Komunikaty Duszpasterskie

Święto Bożego Miłosierdzia 11.04.2021 roku

1. Dziś przypada Święto Bożego Miłosierdzia ustanowione przez św. Jana Pawła II. Z tej okazji zapraszamy na Koronkę o godzinie 14.50. Dzisiaj też rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Bydgoskiej.

2. Serdecznie zachęcamy wszystkich do wytrwania jak najdłużej w Komunii św. oraz do szybkiego powrotu do Chrystusa przez Spowiedź św., kiedy grzech śmiertelny oddzieli nas od Pana Jezusa. Pamiętajmy też o tym, żeby udając się na uroczystości 1. Komunii św., na śluby i pogrzeby zawsze być w stanie łaski uświęcającej i przyjmować Chrystusa w Komunii św. Zapraszamy do liczniejszego udziału w Mszach św. w dni powszednie, a szczególnie we wtorki i środy wieczorem, kiedy modlimy się przez wstawiennictwo św. Jadwigi Królowej i Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W środę 14 kwietnia obchodzić będziemy Święto Chrztu Polski. Z tej okazji zapraszamy na wieczorną Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania katechezy O różnych formach kultu eucharystycznego w Kościele. Jak przeżywać adorację Najświętszego Sakramentu? Dlaczego kult eucharystyczny jest kultem publicznym? Czym są kongresy eucharystyczne?, którą w czwartek 15 kwietnia o godzinie 19.45 wygłosi ks. Paweł Białczyk, diecezjalny duszpasterz powołań, a będzie ona dostępna tylko w transmisji internetowej na parafialnym kanale YouTube.

5. Kandydatów do bierzmowania z klas 1. szkół ponadpodstawowych zapraszamy na spotkanie formacyjne w czwartek 15 kwietnia po wieczornej Mszy św. do kościoła.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania klas 8. na platformie Teams w czwartek 22 kwietnia o 18.30, a klas 7. w piątek 23 kwietnia o 17.30 również na platformie Teams. Linki na spotkania online zostały przesłane na adresy mailowe oraz na Messengera.

6. Wspólnotę Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zapraszamy w piątek 23 kwietnia na wieczorną Mszę św. i spotkanie.

7. Jeszcze tylko do końca kwietnia możemy przekazać 1% swojego podatku na Fundację Świętej Jadwigi Królowej korzystając z pomocy wolontariuszy z Akcji Katolickiej. Wykorzystajmy tę szansę w poniedziałki w godzinach od 15.00 do 17.00 w salce pod plebanią – Bóg zapłać!

8. W sklepiku są bardzo ciekawe filmy i książki, a wśród nich Album i modlitewnik do św. o. Pio.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj pod chórem jest do nabycia Przewodnik Katolicki z ciekawymi artykułami. Nie ma dziś Tygodnika Parafialnego.

10. Od Niedzieli Palmowej pożegnani zostali w naszej Wspólnocie Parafialnej śp. Anna Dobrowolska z ul. Czeskiej, Janina Biecka z ul. Chorwackiej, Weronika Grubich z ul. Karpackiej, Andrzej Reyer z ul. Biziela i Krystyna Rochowiak z ul. Beskidzkiej. Rodzinom przeżywającym żałobę wyrażamy serdeczne współczucie, a zmarłych otaczamy modlitwą: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci!

 

 

 

 

 

 

POGRZEBY   DZIECI   ZMARŁYCH   PRZED   NARODZENIEM

Zgodnie Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 21.12.2006 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi rodzice dzieci urodzonych martwo albo po poronieniu (lub inne osoby uprawnione) mają prawo, by je godnie pochować. Rozporządzenie weszło w życie 20 stycznia 2007 r. Po wejściu w życie rozporządzenia rodzice dzieci, które urodziły się martwe lub zmarły w wyniku poronienia mają prawo otrzymać akt zgonu i dokonać ich pochówku. Przy czym nie jest istotne jak długo trwała ciąża.

 


 

Przepis na „serdeczny tort”.

Wziąć łyżkę modlitwy – nie żałować,

w każdym razie taką dużą,

aby nadała całemu dniowi

woń ducha nadprzyrodzonego.

Dać porządną garść cierpliwości

i zmieszać z utłuczoną masą dobroci

 – nigdy jej nie za dożo.

Do smaku dodać soli mądrości

przechowywanej w naczyniu roztropności.

Wanilia dobrego humoru,

skórka pomarańczowa dobrego uśmiechu

– podnoszą smak.

Przydadzą się też rodzynki

opanowanych ruchów i spokoju,

za to wystrzegać się za wszelką cenę

gorzkich migdałów nerwów.

Przyprawę tę należy podsypać dozą miłości własnej,

zmiażdżonej w moździerzu pokory.

Ciasto wymieszać starannie ręką odpowiedzialności,

sumiennie rozwałkować,

chroniąc od lenistwa i egoizmu,

przełożyć konfiturami dobrych uczynków.

Włożyć w piec żarliwej miłości Boga i bliźniego.

Torcik wspaniały – miły w smaku i wzmacniający duchowo.

Radzę spróbować. Smacznego.