Komunikaty Duszpasterskie 5.07.2020 roku

1. Dzisiaj wielka Uroczystość w naszej Wspólnocie Parafialnej. Pierwsza grupa dzieci przyjmie Chrystusa w Komunii św. Druga grupa przystąpi do Stołu Pańskiego 18 października. Pamiętajmy w swoich modlitwach o dzieciach i ich rodzicach, prosząc o łaskę żywej wiary i wytrwania przy Chrystusie przez całe życie. W białym tygodniu na wieczornych Mszach św. zostawmy wyznaczone miejsca dla dzieci komunijnych.

2. W poniedziałek podczas wieczornej Mszy św. i nabożeństwa modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wymieniankach 1. tygodnia i wymieniankach przygotowanych przez dzieci komunijne.

3. We wszystkie niedziele lipca i sierpnia nie ma Mszy św. o godzinie 15.00. Aktualne komunikaty i intencje znajdziemy w gablocie i na naszej stronie internetowej. Polecamy kolejny numer Przewodnika Katolickiego i podwójny, wakacyjny numer Małego Przewodnika dla dzieci po 8,90.

4. Za tydzień, w 2. niedzielę miesiąca, kolekta budowlana przeznaczona na prace wykonane w prezbiterium. Bóg zapłać za dodatkowe wpłaty przekazane w ostatnim czasie na ten cel oraz za systematycznie składane ofiary na utrzymanie kościoła na tacę i na konto bankowe. Blankiety wpłat wyłożone są pod chórem.

5. Mamy kilka wolnych terminów Mszy św. porannych w dni powszednie miesiąca lipca. Osoby zainteresowane zapraszamy w tygodniu do Biura Parafialnego.

6. Zbliża się kolejna rocznica Rzezi Wołyńskiej w latach 1943-1944. Msza św. za pomordowanych Rodaków zostanie odprawiona w kościele pw. Opatrzności Bożek w piątek 10 lipca o godzinie 18.00.

7. W sklepiku są do nabycia ciekawe filmy i książki.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej Wspólnocie Parafialnej śp. Bogusława Lisiaka z ul. Słowiańskiej. Rodzinie przeżywającej żałobę składamy serdeczne wyrazy współczucia, a zmarłego polecamy Miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

 

 

 

POGRZEBY   DZIECI   ZMARŁYCH   PRZED   NARODZENIEM

Zgodnie Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 21.12.2006 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi rodzice dzieci urodzonych martwo albo po poronieniu (lub inne osoby uprawnione) mają prawo, by je godnie pochować. Rozporządzenie weszło w życie 20 stycznia 2007 r. Po wejściu w życie rozporządzenia rodzice dzieci, które urodziły się martwe lub zmarły w wyniku poronienia mają prawo otrzymać akt zgonu i dokonać ich pochówku. Przy czym nie jest istotne jak długo trwała ciąża.

 


 

Przepis na „serdeczny tort”.

Wziąć łyżkę modlitwy – nie żałować,

w każdym razie taką dużą,

aby nadała całemu dniowi

woń ducha nadprzyrodzonego.

Dać porządną garść cierpliwości

i zmieszać z utłuczoną masą dobroci

 – nigdy jej nie za dożo.

Do smaku dodać soli mądrości

przechowywanej w naczyniu roztropności.

Wanilia dobrego humoru,

skórka pomarańczowa dobrego uśmiechu

– podnoszą smak.

Przydadzą się też rodzynki

opanowanych ruchów i spokoju,

za to wystrzegać się za wszelką cenę

gorzkich migdałów nerwów.

Przyprawę tę należy podsypać dozą miłości własnej,

zmiażdżonej w moździerzu pokory.

Ciasto wymieszać starannie ręką odpowiedzialności,

sumiennie rozwałkować,

chroniąc od lenistwa i egoizmu,

przełożyć konfiturami dobrych uczynków.

Włożyć w piec żarliwej miłości Boga i bliźniego.

Torcik wspaniały – miły w smaku i wzmacniający duchowo.

Radzę spróbować. Smacznego.