Komunikaty Duszpasterskie 2.10.2022 roku

 

1. Dzisiaj po Mszy św. o 11.30 spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci przed 1. Komunią św., a do czwartku 6 października w biurze parafialnym przyjmujemy zgłoszenia dzieci do 1. Komunii św.

2. W poniedziałek 3 października po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo różańcowe za zmarłych polecanych w wymieniankach 1. tygodnia.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W 1. czwartek miesiąca podczas Mszy św. o godzinie 18.30 i nabożeństwa będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Szczególne zaproszenie kierujemy do rodziców i rodzin naszych ministrantów i lektorów. Niech wspólna modlitwa podczas Mszy św. wyprosi dla Kościoła święte powołania. W 1. piątek miesiąca dodatkowa okazja do Spowiedzi św. od godziny 17.30, a Msze św. o 7.00, 8.30, 18.30 i 21.00. Po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00. W 1. piątek miesiąca Biuro Parafialne jest nieczynne.

4. Wspólnocie Żywego Różańca, z okazji patronalnego święta we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej przypadającego w piątek 7 października, bardzo dziękujemy za obecność, modlitwę i wszelkie dobro, którego doświadcza nasza Parafia, życzymy też potrzebnych łask, sił i zdrowia oraz wielu kolejnych róż różańcowych, do których można się zgłaszać się w sklepiku.

5. W sobotę 8 października dzień Wieczystej Adoracji w naszej Parafii. Pan Jezus wystawiony będzie w Najświętszym Sakramencie po Mszy św. o godzinie 8.30 do wieczornej Eucharystii. Trwajmy wszyscy ofiarnie na modlitwie w intencji naszych rodzin, naszej Parafii oraz pokoju w naszej Ojczyźnie, na Ukrainie i na świecie. Wspólnoty zapraszamy na adorację według zwykłego porządku.

6. W niedzielę 9 października o godzinie 10.00 modlić się będziemy o Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny oraz o pokój na świecie, a szczególnie na Ukrainie.

7. Za tydzień w 2. niedzielę miesiąca kolekta budowlana. Bóg zapłać za dodatkowe wpłaty na konto bankowe oraz systematycznie składane ofiary na utrzymanie kościoła.

8. Przez cały miesiąc październik zapraszamy na modlitwę różańcową: dzieci od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30, a młodzież i dorosłych codziennie po wieczornej Mszy św. oraz w dni powszednie po Mszy św. o 8.30.

9. Mamy jeszcze wolne terminy Mszy św. w 2023 roku. Zapraszamy do ich rezerwacji w Biurze Parafialnym i w zakrystii po niedzielnych Mszach św.

10. W sklepiku są do nabycia piękne książki na ten miesiąc: Jak odmawiać różaniec, Przewodnik po różańcu i Różaniec za zmarłych.

11. Pod chórem jest do nabycia Tygodnik Parafialny po złotówce z drugą częścią artykułu ks. Leszka o śmierci księcia Jeremiego Wiśniowieckiego oraz Mały Przewodnik dla dzieci po 8,- złotych i Przewodnik Katolicki w tej samej cenie.

12. Informacje o rekolekcjach w Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa prowadzonych przez ks. Dominika Chmielewskiego od 9 do 11 października wywieszone są w gablocie.

13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej Wspólnocie Parafialnej śp. Mirosława Bębnistę z ul. Ujejskiego i Teresę Pastuszek z ul. Biziela. Rodzinom przeżywającym żałobę wyrażamy serdeczne współczucie, a zmarłych otaczamy modlitwą: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci!

 

 

 

 

POGRZEBY   DZIECI   ZMARŁYCH   PRZED   NARODZENIEM

Zgodnie Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 21.12.2006 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi rodzice dzieci urodzonych martwo albo po poronieniu (lub inne osoby uprawnione) mają prawo, by je godnie pochować. Rozporządzenie weszło w życie 20 stycznia 2007 r. Po wejściu w życie rozporządzenia rodzice dzieci, które urodziły się martwe lub zmarły w wyniku poronienia mają prawo otrzymać akt zgonu i dokonać ich pochówku. Przy czym nie jest istotne jak długo trwała ciąża.

 


 

Przepis na „serdeczny tort”.

Wziąć łyżkę modlitwy – nie żałować,

w każdym razie taką dużą,

aby nadała całemu dniowi

woń ducha nadprzyrodzonego.

Dać porządną garść cierpliwości

i zmieszać z utłuczoną masą dobroci

 – nigdy jej nie za dożo.

Do smaku dodać soli mądrości

przechowywanej w naczyniu roztropności.

Wanilia dobrego humoru,

skórka pomarańczowa dobrego uśmiechu

– podnoszą smak.

Przydadzą się też rodzynki

opanowanych ruchów i spokoju,

za to wystrzegać się za wszelką cenę

gorzkich migdałów nerwów.

Przyprawę tę należy podsypać dozą miłości własnej,

zmiażdżonej w moździerzu pokory.

Ciasto wymieszać starannie ręką odpowiedzialności,

sumiennie rozwałkować,

chroniąc od lenistwa i egoizmu,

przełożyć konfiturami dobrych uczynków.

Włożyć w piec żarliwej miłości Boga i bliźniego.

Torcik wspaniały – miły w smaku i wzmacniający duchowo.

Radzę spróbować. Smacznego.