Komunikaty Duszpasterskie 25.07.2021 roku

 

1. W poniedziałek 26 lipca, z okazji liturgicznego wspomnienia św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny i dziadków Pana Jezusa serdecznie zapraszamy na Mszę św. wszystkie babcie i dziadków oraz wnuczki i wnuków!

2. Piesi pielgrzymi dotrą na Jasną Górę już w najbliższą sobotę. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

3. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd autokarowy do Częstochowy, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Krakowa, Wieliczki, zakończony całodniowym pobytem w Energylandii w dniach 2-4 sierpnia. Zainteresowanych zapraszamy do jak najszybszego kontaktu.

4. Przypominamy, że we wszystkie niedziele lipca i sierpnia nie ma Mszy św. o godzinie 15.00. Porządek pozostałych Mszy św. i nabożeństw zostaje bez zmian.

5. Serdecznie zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Dziś jest do nabycia Przewodnik Katolicki po 6,- złotych.

6. Podczas wakacji nie wydajemy Tygodnika Parafialnego. Aktualne komunikaty i intencje znajdziemy w gablotach oraz na naszej stronie internetowej.

7. Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących życzymy wszystkim zawsze szczęśliwego dotarcia do celu oraz powrotu do domu! Pamiętajmy, że każda droga ma przypominać nam Pana Jezusa, który mówi o Sobie: Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem, a każda podróż przywoływać ma nasze ziemskie pielgrzymowanie, którego kresem jest wieczne szczęście w niebie. Bo błogosławieństwie na parkingu przed kościołem odbędzie się modlitwa błogosławieństwa kierujących pojazdami.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej Wspólnocie Parafialnej śp. Andrzeja Krzyżanowskiego z ul. Biziela, Kazimierę Nieruszewicz i Bogdana Peek z ul. Karpackiej, Lidię Siadak z ul. Morawskiej, Hannę Janiszewską z ul. Ujejskiego. Rodzinom przeżywającym żałobę przekazujemy wyrazy serdecznego współczucia, a zmarłych otaczamy modlitwą: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

Komunikaty Duszpasterskie 18.07.2021 roku

 

1. Wyjazd pielgrzymki do Medjugorie w poniedziałek 19 lipca o godzinie 3.00. Zbiórka wszystkich o 2.45 na przystanku przy kościele. Pielgrzymi zapewniają o modlitwie w intencjach kapłanów i wiernych naszej Parafii i proszą o wsparcie modlitewne.

2. W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu ze Wspólnotą Krwi Chrystusa!

3. W niedzielę 25 lipca, z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po wszystkich Mszach św. pobłogosławimy samochody, motocykle, rowery i inne pojazdy.

4. Przypominamy, że we wszystkie niedziele lipca i sierpnia nie ma Mszy św. o godzinie 15.00. Porządek pozostałych Mszy św. i nabożeństw zostaje bez zmian.

5. Bóg zapłać wszystkim Parafianom i Sympatykom za troskę o sprawy duchowe i materialne naszej Wspólnoty! W 2. niedzielę miesiąca zebraliśmy 5 820,- złotych. Przez cały miesiąc dla potrzebujących złożono w skarbonie św. Antoniego i w kasetce Caritas 780,- złotych. Wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli dodatkowe ofiary składamy również serdeczne podziękowania! Bóg zapłać za systematycznie składane ofiary na utrzymanie kościoła na tacę i konto bankowe. Blankiety przelewów wyłożone są pod chórem.

6. W Roku św. Józefa zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i do Częstochowy w dniach od 17 do 18 września. Po drodze nawiedzimy też Sanktuaria w Licheniu, Gidlach i Toruniu. Zapisy z wpłatą 240,- złotych w sklepiku i Biurze Parafialnym do 15 sierpnia. W cenie oprócz przejazdu jest nocleg, obiadokolacja, śniadanie i ubezpieczenie.

7. Trwa nabór do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej. Módlmy się o nowe powołania i odwagę pójścia za głosem Pana dla wezwanych, żeby nie zabrakło nam kapłanów.

8. Serdecznie zachęcamy do nabywania i lektury Przewodnika Katolickiego po 6,- złotych. Podczas wakacji nie wydajemy Tygodnika Parafialnego. Aktualne komunikaty i intencje znajdziemy w gablotach ogłoszeniowych oraz na naszej stronie internetowej.

9. Życząc wszystkim błogosławionego czasu urlopów i wakacji prosimy o czujność i rozwagę nad wodą. Piąte Przykazanie Boże zobowiązuje nas między innymi do tego, żeby nie kąpać się w miejscach niedozwolonych, nie wypływać za daleko i nigdy nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu.

 

 

 

 

 

POGRZEBY   DZIECI   ZMARŁYCH   PRZED   NARODZENIEM

Zgodnie Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 21.12.2006 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi rodzice dzieci urodzonych martwo albo po poronieniu (lub inne osoby uprawnione) mają prawo, by je godnie pochować. Rozporządzenie weszło w życie 20 stycznia 2007 r. Po wejściu w życie rozporządzenia rodzice dzieci, które urodziły się martwe lub zmarły w wyniku poronienia mają prawo otrzymać akt zgonu i dokonać ich pochówku. Przy czym nie jest istotne jak długo trwała ciąża.

 


 

Przepis na „serdeczny tort”.

Wziąć łyżkę modlitwy – nie żałować,

w każdym razie taką dużą,

aby nadała całemu dniowi

woń ducha nadprzyrodzonego.

Dać porządną garść cierpliwości

i zmieszać z utłuczoną masą dobroci

 – nigdy jej nie za dożo.

Do smaku dodać soli mądrości

przechowywanej w naczyniu roztropności.

Wanilia dobrego humoru,

skórka pomarańczowa dobrego uśmiechu

– podnoszą smak.

Przydadzą się też rodzynki

opanowanych ruchów i spokoju,

za to wystrzegać się za wszelką cenę

gorzkich migdałów nerwów.

Przyprawę tę należy podsypać dozą miłości własnej,

zmiażdżonej w moździerzu pokory.

Ciasto wymieszać starannie ręką odpowiedzialności,

sumiennie rozwałkować,

chroniąc od lenistwa i egoizmu,

przełożyć konfiturami dobrych uczynków.

Włożyć w piec żarliwej miłości Boga i bliźniego.

Torcik wspaniały – miły w smaku i wzmacniający duchowo.

Radzę spróbować. Smacznego.