Komunikaty Duszpasterskie 16.12.2018 roku

 

1. Dzisiaj gościmy ks. Tomasza Kancelarczyka z Fundacji Małych Stópek.

2. Bóg zapłać ks. Leszkowi za przeprowadzenie rekolekcji adwentowych, a ich uczestnikom za udział.

3. W tym tygodniu zapraszamy wszystkich dorosłych oraz dzieci i młodzież z lampionami od poniedziałku do piątku o godzinie 6.45 na ostatnie roraty, a po nich dzieci i młodzież na śniadanie do salki pod plebanią. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w roratach zapraszamy codziennie na inne Msze św.!

4. Wymienianki 3. tygodnia w poniedziałek po wieczornej Mszy św.

5. Wszystkich Parafian zapraszamy do Spowiedzi św. codziennie przed Mszą św. Dodatkowa okazja do Spowiedzi św. w czwartek i piątek od godziny 17.00 oraz na nabożeństwie pokutnym w sobotę 22 grudnia o 17.00. Skorzystajmy z tego zaproszenia i pozwólmy Panu Jezusowi w Komunii św. narodzić się w naszych sercach!

6. W sobotę 22 grudnia po Mszy św. o godzinie 8.30 kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Chorych można jeszcze zgłaszać w Biurze Parafialnym. Bardzo prosimy, żeby wszyscy chorzy przystąpili do Sakramentu Pokuty i Pojednania, a raz w roku przyjęli namaszczenie chorych. Przypominamy o możliwości przyjmowania Komunii św. roznoszonej przez szafarzy nadzwyczajnych w każdą niedzielę.

7. Spotkanie Bożonarodzeniowe grupy brązowej, która w lipcu pieszo pielgrzymowała na Jasną Górę rozpocznie się Mszą św. w niedzielę 23 grudnia o godzinie 18.30, a zakończy się w salce pod plebanią. Zapraszamy na to spotkanie wszystkich, którzy kiedykolwiek pielgrzymowali do Tronu Matki Bożej, a także tych którzy chcieliby pielgrzymować i czują się pątnikami.

8. W grudniu, z racji Świąt Bożego Narodzenia nie będzie spotkań dla przygotowujących się do Bierzmowania. Gimnazjaliści uczestniczą w poniedziałki w adwentowych spotkaniach w seminarium, a siódmo i ósmoklasiści przychodzą na roraty.

9. W sklepiku możemy nabyć pobłogosławione opłatki, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas, duże po 15,- a małe po 5,- złotych, a także nowe filmy i książki: Księgę obietnic Pana Jezusa, komiks o św. Janie Pawle II oraz albumy o św. o. Pio. i o bł. ks. Jerzym Popiełuszce.

Przy ołtarzu św. Antoniego skarbona oraz adwentowy kosz miłosierdzia zapraszają nas do podejmowania czynów miłości na rzecz potrzebujących. Bardzo prosimy o przynoszenie przede wszystkim artykułów żywnościowych, środków czystości i słodyczy dla dzieci.

10. Odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą rozpoczniemy w czwartek 27 grudnia. W tym roku nawiedzamy naszych Parafian od mieszkań o niższej do wyższej numeracji. Plan tegorocznej kolędy do 5 stycznia wywieszony jest w gablocie informacyjnej oraz umieszczony na stronie internetowej, a cały plan podamy za tydzień. W czasie kolęd Biuro Parafialne będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 10.00.

11. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy swoją modlitwą, ofiarowanym cierpieniem, osobistym zaangażowaniem oraz finansowo wspierają duchowy i materialny rozwój naszej Wspólnoty Parafialnej i wystrój wnętrza naszej świątyni. W 2. niedzielę miesiąca złożono na potrzeby budowlane 6 289,- złotych, a przez cały miesiąc u św. Antoniego i w kasetce Caritas 1 800,- złotych dla potrzebujących.

12. Serdecznie zachęcamy do nabywania i lektury Tygodnika Parafialnego z ciekawymi artykułami o adwencie i o św. Janie Chrzcicielu oraz Przewodnika Katolickiego po 5,- złotych, w którym przeczytamy o bydgoskich obchodach 27. rocznicy Radia Maryja i o leczeniu niepłodności.

13. Trwa parafialna peregrynacja obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości w naszych rodzinach. Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym.

14. W dniach od 29 czerwca do 6 lipca 2019 roku organizujemy pielgrzymkę śladami św. Pawła na Maltę. Koszt wyjazdu to 2 880,- złotych i 250,- euro. Plan pielgrzymki znajduje się w gablocie i na naszej stronie internetowej. Zapisy z wpłatą 1 000,- złotych przyjmowane są w sklepiku i Biurze Parafialnym do końca grudnia.

15. Już po raz kolejny organizowany jest koncert ewangelizacyjny Betlejem w Bydgoszczy, którego gospodarzem jest Ksiądz Biskup. Bilety na koncert, który odbędzie się 5 stycznia o godzinie 18.00 w hali Łuczniczka można nabyć w sklepiku w cenie 60,- i 80,- złotych.

 

 

 

 

 

 

POGRZEBY   DZIECI   ZMARŁYCH   PRZED   NARODZENIEM

Zgodnie Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 21.12.2006 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi rodzice dzieci urodzonych martwo albo po poronieniu (lub inne osoby uprawnione) mają prawo, by je godnie pochować. Rozporządzenie weszło w życie 20 stycznia 2007 r. Po wejściu w życie rozporządzenia rodzice dzieci, które urodziły się martwe lub zmarły w wyniku poronienia mają prawo otrzymać akt zgonu i dokonać ich pochówku. Przy czym nie jest istotne jak długo trwała ciąża.

 


 

Przepis na „serdeczny tort”.

Wziąć łyżkę modlitwy – nie żałować,

w każdym razie taką dużą,

aby nadała całemu dniowi

woń ducha nadprzyrodzonego.

Dać porządną garść cierpliwości

i zmieszać z utłuczoną masą dobroci

 – nigdy jej nie za dożo.

Do smaku dodać soli mądrości

przechowywanej w naczyniu roztropności.

Wanilia dobrego humoru,

skórka pomarańczowa dobrego uśmiechu

– podnoszą smak.

Przydadzą się też rodzynki

opanowanych ruchów i spokoju,

za to wystrzegać się za wszelką cenę

gorzkich migdałów nerwów.

Przyprawę tę należy podsypać dozą miłości własnej,

zmiażdżonej w moździerzu pokory.

Ciasto wymieszać starannie ręką odpowiedzialności,

sumiennie rozwałkować,

chroniąc od lenistwa i egoizmu,

przełożyć konfiturami dobrych uczynków.

Włożyć w piec żarliwej miłości Boga i bliźniego.

Torcik wspaniały – miły w smaku i wzmacniający duchowo.

Radzę spróbować. Smacznego.