Komunikaty Duszpasterskie 3.03.2024 roku

1. W Wielkim Poście zapraszamy na nieszpory w soboty o 18.00 i na nabożeństwa pasyjne! Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży w piątki po Mszy św. o 8.30 i 18.30, a dla dzieci o 17.30. Gorzkie Żale z kazaniami pasyjnymi w niedziele po Mszy św. o 15.00.

2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na wymienianki 1. tygodnia szczególnie tych, którzy prosili o tę modlitwę.

3. W związku ze zbliżającą się wizytacją kanoniczną, którą w naszej Parafii przeprowadzi Ksiądz Biskup Krzysztof Włodarczyk w dniach 14 i 15 kwietnia serdecznie zapraszamy liderów wszystkich wspólnot na spotkanie w środę 13 marca po nowennie do kaplicy.

4. Za tydzień, w 2. niedzielę miesiąca, kolekta budowlana przeznaczona na prace prowadzone wokół kościoła.

5. Serdecznie zachęcamy do przekazywania 1,5% podatku na Fundację Świętej Jadwigi Królowej. W poniedziałki w godzinach od 16.00 do 18.00 w salce pod plebanią możemy uzyskać pomoc w wypełnieniu zeznania podatkowego i przeznaczeniu 1,5% podatku na rzecz naszej Fundacji. Prosimy zabrać rozliczenie za rok 2022.

6. W sklepiku są do nabycia paschaliki duże po 15,- i małe po 6,- złotych oraz książki: Modlitewnik do Bożego Miłosierdzia i książki o św. Józefie.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj pod chórem jest do nabycia Tygodnik Parafialny po 1,50 z artykułem ks. Leszka o św. Kazimierzu i Przewodnik Katolicki po 10,- złotych.

8. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na parafialną pielgrzymkę do Włoch i Medjugorie na przełomie lipca i sierpnia. Można też zapisywać się na diecezjalną pielgrzymkę do Włoch w kwietniu. Zapisy z wpłatą 50,- złotych za przejazd i ubezpieczenie na pielgrzymkę na drogę krzyżową w Pakości w piątek 22 marca przyjmujemy do dzisiaj. Jeżeli nie zgłosi się więcej osób, to będziemy musieli odwołać ten wyjazd.

Rozpoczynamy zapisy na parafialną pielgrzymkę w dniach od 17 do 20 czerwca 2024 roku, kiedy to nawiedzimy Kodeń, Pratulin, Grabarka, Świętą Wodę, Sokółkę, Supraśl, Białystok i Niepokalanów. Zapisy z wpłatą 800,- złotych za przejazd, noclegi, śniadania, obiadokolacje, bilety wstępu i ubezpieczenie przyjmujemy w sklepiku i Biurze Parafialnym do 21 kwietnia.

9. Informacje o drzwiach otwartych w Katolickiej Szkole Podstawowej i o Misterium Męki Pańskiej w Dolinie Śmierci znajdziemy w gablocie.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej Wspólnocie Parafialnej śp. Zbigniewa Dymarkowskiego z ul. Czeskiej, Zbigniewa Budzianowskiego z ul. Bałkańskiej, Jerzego Zaborowskiego z ul. Beskidzkiej, Piotra Grochowskiego z ul. Biziela, Henryka Krużyńskiego z ul. Czeskiej i Stanisława Hirsza z ul. Tucholskiej. Rodzinom przeżywającym żałobę składamy wyrazy serdecznego współczucia, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

 

 

 

POGRZEBY   DZIECI   ZMARŁYCH   PRZED   NARODZENIEM

Zgodnie Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 21.12.2006 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi rodzice dzieci urodzonych martwo albo po poronieniu (lub inne osoby uprawnione) mają prawo, by je godnie pochować. Rozporządzenie weszło w życie 20 stycznia 2007 r. Po wejściu w życie rozporządzenia rodzice dzieci, które urodziły się martwe lub zmarły w wyniku poronienia mają prawo otrzymać akt zgonu i dokonać ich pochówku. Przy czym nie jest istotne jak długo trwała ciąża.

 


 

Przepis na „serdeczny tort”.

Wziąć łyżkę modlitwy – nie żałować,

w każdym razie taką dużą,

aby nadała całemu dniowi

woń ducha nadprzyrodzonego.

Dać porządną garść cierpliwości

i zmieszać z utłuczoną masą dobroci

 – nigdy jej nie za dożo.

Do smaku dodać soli mądrości

przechowywanej w naczyniu roztropności.

Wanilia dobrego humoru,

skórka pomarańczowa dobrego uśmiechu

– podnoszą smak.

Przydadzą się też rodzynki

opanowanych ruchów i spokoju,

za to wystrzegać się za wszelką cenę

gorzkich migdałów nerwów.

Przyprawę tę należy podsypać dozą miłości własnej,

zmiażdżonej w moździerzu pokory.

Ciasto wymieszać starannie ręką odpowiedzialności,

sumiennie rozwałkować,

chroniąc od lenistwa i egoizmu,

przełożyć konfiturami dobrych uczynków.

Włożyć w piec żarliwej miłości Boga i bliźniego.

Torcik wspaniały – miły w smaku i wzmacniający duchowo.

Radzę spróbować. Smacznego.