Komunikaty Duszpasterskie 17.06.2018 roku

 

1. Ksiądz Proboszcz wraz z pielgrzymami bardzo dziękuje wszystkim za modlitwę i zapewnia o wzajemnej pamięci we nawiedzanych sanktuariach.

2. Dzisiaj zbiórka do puszek na uczelnie katolickie naszej Diecezji.

3. Do poniedziałku rano możemy składać makulaturę w kontenerach na parkingu.

4. Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy codziennie po wieczornej Mszy św.

5. Uczniów klas siódmych przygotowujących się do Bierzmowania zapraszamy we wtorek 19 czerwca na Mszę św. o godzinie 18.30, po której odbędzie się spotkanie podsumowujące kończący się rok formacyjny.

6. Dzieci i młodzież z rodzicami i nauczycielami serdecznie zapraszamy na dziękczynienie za kończący się rok szkolny podczas wieczornej Mszy św. i nabożeństwa czerwcowego w piątek 22 czerwca, a po nabożeństwie czerwcowym zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, którą do godziny 20.00 poprowadzi Wspólnota Krwi Chrystusa.

7. Wszystkim ofiarodawcom kolekty budowlanej w 2. niedzielę miesiąca, podczas której zebraliśmy 5 343,- złote oraz darczyńcom na rzecz potrzebujących, którzy przez ostatni miesiąc do skarbony św. Antoniego złożyli 760,-, a do kasety Caritas 125,- złotych wyrażamy serdeczne podziękowanie! Bóg zapłać też tym, którzy w ostatnim czasie złożyli dodatkowe ofiary na mozaikę. Pod chórem wyłożone są blankiety wpłat bankowych.

Przed Odpustem Parafialnym rozpoczęliśmy instalację nowego oświetlenia na chórze. Przygotowywane jest oświetlenie prezbiterium.

8. W lipcu i sierpniu w niedziele nie będzie Mszy św. o godzinie 15.00.

9. Serdecznie zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Pod chórem jest do nabycia Tygodnik Parafialny i Przewodnik Katolicki z ciekawym artykułem o 1050. rocznicy powstania pierwszego biskupstwa w Polsce, a w bydgoskiej części o marszu dla życia i rodziny oraz o Diecezjalnym Zjeździe Liturgicznej Służby Ołtarza, na którym nasi ministranci zdobyli 1. miejsce w konkursie wiedzy liturgicznej i 2. miejsce w konkurencji sportowej, czego im z serca gratulujemy!

10. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bydgoskiej, która będzie podążała na Jasną Górę w dniach od 19 do 31 lipca przyjmowane są u ks. Łukasza w parafii pw. Świętych Polskich Braci Męczenników. Wszyscy możemy złożyć swoje intencje, które w roku peregrynacji zostaną zaniesione przed tron Jasnogórskiej Pani. Karteczki i koszyki wyłożone są pod chórem.

11. Mamy jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zapraszamy chętnych!

12. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy ogłasza nabór na magisterskie studia teologiczne i podyplomowe studia katechetyczne. Więcej informacji na plakacie.

 


POGRZEBY   DZIECI   ZMARŁYCH   PRZED   NARODZENIEM

Zgodnie Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 21.12.2006 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi rodzice dzieci urodzonych martwo albo po poronieniu (lub inne osoby uprawnione) mają prawo, by je godnie pochować. Rozporządzenie weszło w życie 20 stycznia 2007 r. Po wejściu w życie rozporządzenia rodzice dzieci, które urodziły się martwe lub zmarły w wyniku poronienia mają prawo otrzymać akt zgonu i dokonać ich pochówku. Przy czym nie jest istotne jak długo trwała ciąża.

 


 

Przepis na „serdeczny tort”.

Wziąć łyżkę modlitwy – nie żałować,

w każdym razie taką dużą,

aby nadała całemu dniowi

woń ducha nadprzyrodzonego.

Dać porządną garść cierpliwości

i zmieszać z utłuczoną masą dobroci

 – nigdy jej nie za dożo.

Do smaku dodać soli mądrości

przechowywanej w naczyniu roztropności.

Wanilia dobrego humoru,

skórka pomarańczowa dobrego uśmiechu

– podnoszą smak.

Przydadzą się też rodzynki

opanowanych ruchów i spokoju,

za to wystrzegać się za wszelką cenę

gorzkich migdałów nerwów.

Przyprawę tę należy podsypać dozą miłości własnej,

zmiażdżonej w moździerzu pokory.

Ciasto wymieszać starannie ręką odpowiedzialności,

sumiennie rozwałkować,

chroniąc od lenistwa i egoizmu,

przełożyć konfiturami dobrych uczynków.

Włożyć w piec żarliwej miłości Boga i bliźniego.

Torcik wspaniały – miły w smaku i wzmacniający duchowo.

Radzę spróbować. Smacznego.