Komunikaty Duszpasterskie 28.05.2023 roku

1. Bóg zapłać rodzicom dzieci, które przed tygodniem przyjęły 1. Komunię św. za świadectwo ich wiary i katolickiego życia w rodzinie! Księdzu Łukaszowi dziękujemy za przygotowanie dzieci i uroczystości oraz wykonanie dekoracji naszej świątyni na ten dzień! Dziękujemy też za przekazane świece jako dar ołtarza! W imieniu o. Dariusza z Madagaskaru, ks. Tomasza z Kazachstanu i ks. Leszka z ekipy misjonarzy wędrownych neokatechumenatu dziękujemy dzieciom pierwszokomunijnym za ofiary złożone na misje!

2. W piątek święcenia kapłańskie w naszej katedrze przyjął ks. Albert Grudzka, który dziś celebruje Mszę św. prymicyjną. Dziękując Panu Bogu za dar nowego kapłana prośmy o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie w naszej diecezji, a szczególnie z naszej parafii i pamiętajmy o naszych klerykach.

W tych dniach nasi kapłani obchodzą kolejne rocznice swoich święceń kapłańskich: ks. Łukasz czwartą, ks. Marcin jedenastą, ks. Mateusz siedemnastą, ks. Sylwester dwudziestą szóstą, ks. Leszek czterdziestą drugą, a ks. Proboszcz trzydziestą piątą. Z tej okazji polecamy się modlitewnej pamięci wszystkich wiernych oraz dziękujemy za wszelką życzliwość, modlitwę i ofiarowane za nas Msze św.!

3. Dzisiaj w ramach akcji Pola nadziei wolontariusze z Hospicjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki zbierają ofiary do puszek na sprzęt medyczny.

4. Do przyszłej niedzieli trwa okres komunii św. wielkanocnej. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy nie skorzystali jeszcze z tego daru łaski i zaprośmy ich do spotkania z Chrystusem.

5. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze św. o 7.00. 8.30 i 18.30.

6. We wtorek rozpoczniemy nowennę do św. Jadwigi Królowej przed uroczystością odpustową, którą w tym roku przeżywać będziemy w połączeniu z Uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

7. Do środy zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwa majowe, a od czwartku na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy św.

8. Spotkanie dla osób wyjeżdżających na czerwcową pielgrzymkę w środę 31 maja po nabożeństwie majowym w kaplicy.

9. Makulaturę będzie można składać do kontenera na parkingu przy kościele od czwartku 1 czerwca po południu do poniedziałku 5 czerwca rano.

10. Zapraszamy chętnych do przygotowania ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Do tej pory zgłosiła się jedna rodzina z bloku przy ul. Słowiańskiej 23. Prosimy o przynoszenie kwiatów do sypania na procesji.

11. W tym tygodniu dni eucharystyczne. W 1. czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św. modlimy się w intencji kapłanów i naszych kleryków oraz o nowe powołania z naszej Parafii. W 1. piątek miesiąca Msze św. o 7.00, 8.30, 18.30 i 21.00. Dodatkowa okazja do Spowiedzi św. od 17.30, a adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do godziny 21.00. Biuro Parafialne w 1. piątek miesiąca jest nieczynne. W 1. sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o 8.30 i odwiedziny chorych przez kapłanów. Następne odwiedziny chorych przez kapłanów we wrześniu. Chorych, którzy chcieliby przyjmować Komunię św. przynoszoną przez szafarzy nadzwyczajnych w każdą niedzielę prosimy zgłaszać w Biurze Parafialnym.

12. W niedzielę 4 czerwca przypada 11. rocznica śmierci ks. kanonika Stanisława Woźniaka, którego polecać będziemy Miłosierdziu Bożemu podczas Mszy św. o 10.00.

13. Dzieci po pierwszym roku życia zapraszamy do Klubu Dziecięcego św. Jadwigi Królowej, a od trzeciego roku życia do naszego Parafialnego Przedszkola. Informacje i zapisy w sekretariacie przez cały rok. Prosimy o przekazanie tej informacji rodzicom małych dzieci.

14. Serdecznie zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dziś pod chórem jest do nabycia Tygodnik Parafialny po złotówce z 1. częścią artykułu Radcy Prawnego o tym, jak przeprowadzić postępowanie o stwierdzenie nabycia spadku i Mały Przewodnik dla dzieci po 12,90, a w sklepiku Przewodnik Katolicki z książeczką modlitw na każdy dzień czerwca po 10,- złotych. Dziękujemy wszystkim, którzy zabierając gazety wrzucają do skarbony należną zapłatę! W sklepiku są też piękne dekoracje na Boże Ciało.

15. Wszystkim mamom z okazji Dnia Matki składamy najserdeczniejsze życzenia opieki naszej Niebieskiej Matki, a dzieciom z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka składamy najserdeczniejsze życzenia opieki Dzieciątka Jezus i naszej Patronki św. Jadwigi Królowej! Caritas zaprasza na Festyn z okazji Dnia Dziecka w sobotę 3 czerwca od 12.00 do 15.00 do Myślęcinka.

16. W minionym tygodniu pożegnany został w naszej Wspólnocie Parafialnej śp. Zdzisław Wiśnik z ul. Serbskiej. Rodzinie przeżywającej żałobę składamy serdeczne wyrazy współczucia, a zmarłego polecamy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci!

 

 

 

 

POGRZEBY   DZIECI   ZMARŁYCH   PRZED   NARODZENIEM

Zgodnie Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 21.12.2006 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi rodzice dzieci urodzonych martwo albo po poronieniu (lub inne osoby uprawnione) mają prawo, by je godnie pochować. Rozporządzenie weszło w życie 20 stycznia 2007 r. Po wejściu w życie rozporządzenia rodzice dzieci, które urodziły się martwe lub zmarły w wyniku poronienia mają prawo otrzymać akt zgonu i dokonać ich pochówku. Przy czym nie jest istotne jak długo trwała ciąża.

 


 

Przepis na „serdeczny tort”.

Wziąć łyżkę modlitwy – nie żałować,

w każdym razie taką dużą,

aby nadała całemu dniowi

woń ducha nadprzyrodzonego.

Dać porządną garść cierpliwości

i zmieszać z utłuczoną masą dobroci

 – nigdy jej nie za dożo.

Do smaku dodać soli mądrości

przechowywanej w naczyniu roztropności.

Wanilia dobrego humoru,

skórka pomarańczowa dobrego uśmiechu

– podnoszą smak.

Przydadzą się też rodzynki

opanowanych ruchów i spokoju,

za to wystrzegać się za wszelką cenę

gorzkich migdałów nerwów.

Przyprawę tę należy podsypać dozą miłości własnej,

zmiażdżonej w moździerzu pokory.

Ciasto wymieszać starannie ręką odpowiedzialności,

sumiennie rozwałkować,

chroniąc od lenistwa i egoizmu,

przełożyć konfiturami dobrych uczynków.

Włożyć w piec żarliwej miłości Boga i bliźniego.

Torcik wspaniały – miły w smaku i wzmacniający duchowo.

Radzę spróbować. Smacznego.