Komunikaty Duszpasterskie 24.05.2020 roku

1. Bóg zapłać wszystkim uczestnikom wspólnej modlitwy w 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II! Zapraszamy kolejne osoby, rodziny z dziećmi, ministrantów, lektorów i młodzież do udziału w Mszach św. w naszej świątyni i spotkań z Chrystusem w sakramentach świętych. Przed każdą Mszą św. jest okazja do Spowiedzi św. Okres Komunii św. wielkanocnej trwa w tym roku do 31 maja.

2. Trwamy już na nowennie do Ducha Świętego przed uroczystością Pięćdziesiątnicy kończącej okres wielkanocny, a w piątek zaczynamy nowennę do św. Jadwigi Królowej przed uroczystością odpustową.

3. Dzisiaj w naszej Parafii miała się odbyć uroczystość rocznicy 1. Komunii św. Niech to wspomnienie stanie się okazją do dziękczynienia za udział dzieci, które przed rokiem po raz pierwszy przystąpiły do Komunii św. w największej miłości Pana Jezusa wpisanej w Eucharystię. Wspomnijmy nasze 1. Komunie św., podziękujmy za każde spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w Chlebie Życia i korzystajmy z tego daru jak najczęściej.

4. Nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy św.

5. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu po nabożeństwie majowym do godziny 20.00.

6. Zapraszamy do składania makulatury w kontenerze przy kościele od czwartku 28 maja do poniedziałku 1 czerwca!

7. Osoby. które chciałyby  bezpłatnie skorzystać z płytek zdjętych z prezbiterium prosimy o kontakt z Księdzem Proboszczem.

8. Serdecznie zachęcamy do przekazywania 1% swojego podatku na Fundację Świętej Jadwigi Królowej. W poniedziałek w godzinach od 15.00 do 18.00 w salce pod plebanią możemy uzyskać pomoc w wypełnieniu zeznania podatkowego za rok 2019 i przeznaczeniu 1% podatku na rzecz naszej Fundacji.

9. Serdecznie zachęcamy do nabywania i lektury Przewodnika Katolickiego po 6,- złotych.

10. W sklepiku można kupić ciekawe filmy, książki i paschaliki.

11. Wszystkim mamom z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia opieki Maryi – naszej Niebieskiej Matki!

12. W minionym tygodniu pożegnani zostali w naszej Wspólnocie Parafialnej śp. Kazimierz Gill z ul. Tucholskiej i gościnnie Krystyna Czenkusz.

W piątek bramę nieba przekroczył budowniczy naszego kościoła i posługujący cały czas przy naszej Parafii pan Julian Frydrych z ul. Polnej. Jego pogrzeb rozpocznie się Mszą św. w naszej świątyni w środę 27  maja o godzinie 12.00, po której udamy się na cmentarz przy ul. Kossaka. W poniedziałek i wtorek po nabożeństwie majowym oraz w środę o 11.30 zapraszamy na różaniec w intencji śp. Juliana.

Rodzinom przeżywającym żałobę składamy serdeczne wyrazy współczucia, a zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci!

 

 

POGRZEBY   DZIECI   ZMARŁYCH   PRZED   NARODZENIEM

Zgodnie Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 21.12.2006 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi rodzice dzieci urodzonych martwo albo po poronieniu (lub inne osoby uprawnione) mają prawo, by je godnie pochować. Rozporządzenie weszło w życie 20 stycznia 2007 r. Po wejściu w życie rozporządzenia rodzice dzieci, które urodziły się martwe lub zmarły w wyniku poronienia mają prawo otrzymać akt zgonu i dokonać ich pochówku. Przy czym nie jest istotne jak długo trwała ciąża.

 


 

Przepis na „serdeczny tort”.

Wziąć łyżkę modlitwy – nie żałować,

w każdym razie taką dużą,

aby nadała całemu dniowi

woń ducha nadprzyrodzonego.

Dać porządną garść cierpliwości

i zmieszać z utłuczoną masą dobroci

 – nigdy jej nie za dożo.

Do smaku dodać soli mądrości

przechowywanej w naczyniu roztropności.

Wanilia dobrego humoru,

skórka pomarańczowa dobrego uśmiechu

– podnoszą smak.

Przydadzą się też rodzynki

opanowanych ruchów i spokoju,

za to wystrzegać się za wszelką cenę

gorzkich migdałów nerwów.

Przyprawę tę należy podsypać dozą miłości własnej,

zmiażdżonej w moździerzu pokory.

Ciasto wymieszać starannie ręką odpowiedzialności,

sumiennie rozwałkować,

chroniąc od lenistwa i egoizmu,

przełożyć konfiturami dobrych uczynków.

Włożyć w piec żarliwej miłości Boga i bliźniego.

Torcik wspaniały – miły w smaku i wzmacniający duchowo.

Radzę spróbować. Smacznego.