Komunikaty Duszpasterskie 21.02.2021 roku

1. Wszystkim Parafianom i Sympatykom, którzy wzięli udział w Rekolekcjach Wielkopostnych tu w świątyni i przez transmisje internetowe wyrażamy serdeczne podziękowanie oraz życzenia wytrwania w łasce uświęcającej!

Naszego Rekolekcjonistę – ks. Marcina włączamy do grona dobroczyńców naszej Wspólnoty Parafialnej i powierzamy opiece naszej patronki św. Jadwigi Królowej. Życzymy też zdrowia, radości z posługi kapłańskiej i pomnażania talentów naukowych!

2. Dzisiaj zbiórka do puszek na misje Ad Gentes.

3. TVP Bydgoszcz wyemituje dzisiaj o godzinie 19.00 reportaż o Liturgicznej Służbie Ołtarza nakręcony dzięki ks. Karolowi w naszej Parafii.

4. W Wielkim Poście zapraszamy na nieszpory w soboty o 18.00 i na nabożeństwa pasyjne – w piątki na Drogę Krzyżową: dorosłych po Mszy św. o 8.30 i 18.30, a dzieci i młodzież o godzinie 17.30 oraz na Gorzkie Żale z kazaniami pasyjnymi w każdą niedzielę po Mszy św. o godzinie 15.00. Zachęcamy też do korzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Okazja do Spowiedzi św. w dni powszednie kwadrans przed Mszą św. o 7.00 i 8.30 oraz od 18.10 do 18.25, a także 15 minut przed każdą niedzielną Eucharystią.

Przy ołtarzu św. Antoniego skarbona czeka na naszą jałmużnę postną, a wielkopostny kosz miłosierdzia zaprasza do składania produktów spożywczych i chemicznych dla potrzebujących.

5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania klas 7. we wtorek 23 lutego o 17.30 online na platformie Teams. Linki na spotkanie online zostały przesłane na adresy mailowe oraz na Messengera.

6. Młodzież od klasy 7. szkoły podstawowej do 30. roku życia zapraszamy na spotkanie inicjujące Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w naszej Parafii w piątek po drodze krzyżowej o 17.30 w kaplicy.

7. Odnowienie przyrzeczeń Chrztu św. przez dzieci przygotowujące się do Komunii św., które nie mogły być w wyznaczonym wcześniej terminie w czwartek 25 lutego podczas wieczornej Mszy św.

8. Makulaturę będziemy mogli składać od czwartku 25 lutego do poniedziałku 1 marca, a nakrętki cały czas przy sklepiku.

9. Serdecznie zachęcamy do przekazywania 1% swojego podatku na Fundację Świętej Jadwigi Królowej. Ulotki z numerem KRS wyłożone są pod chórem.

10. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, którzy w 2. niedzielę miesiąca złożyli 4 855,- złotych, a dla potrzebujących do skarbony św. Antoniego i kasetki Caritas w ostatnim miesiącu przekazali 486- złotych. Dziękujemy też za ofiary utrzymanie kościoła składane na tacę i wpłacane na konto bankowe!

11. W sklepiku są do nabycia bardzo ciekawe filmy i książki. Dzisiaj polecamy Modlitewnik do Bożego Miłosierdzia, Bóg nie umarł, Wielkanocny elementarz oraz książeczki o św. Jóżefie w roku jemu poświęconym.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj pod chórem jest do nabycia Tygodnik Parafialny z artykułem ks. Leszka o walorach leczniczych Pisma św. i podanymi konkretnymi tekstami i Przewodnik Katolicki.

13. Dyrekcja SP 56 zaprasza dzieci do klas pierwszych. Więcej informacji na plakacie w naszej gablocie.

14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej Wspólnocie Parafialnej śp. Jadwigę i Stefana Lica z ul. Bałkańskiej oraz Marka Gładykowskiego i Mariana Kulpa z ul. Karpackiej. Rodzinom przeżywającym żałobę składamy wyrazy serdecznego współczucia, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

 

 

 

 

 

POGRZEBY   DZIECI   ZMARŁYCH   PRZED   NARODZENIEM

Zgodnie Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 21.12.2006 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi rodzice dzieci urodzonych martwo albo po poronieniu (lub inne osoby uprawnione) mają prawo, by je godnie pochować. Rozporządzenie weszło w życie 20 stycznia 2007 r. Po wejściu w życie rozporządzenia rodzice dzieci, które urodziły się martwe lub zmarły w wyniku poronienia mają prawo otrzymać akt zgonu i dokonać ich pochówku. Przy czym nie jest istotne jak długo trwała ciąża.

 


 

Przepis na „serdeczny tort”.

Wziąć łyżkę modlitwy – nie żałować,

w każdym razie taką dużą,

aby nadała całemu dniowi

woń ducha nadprzyrodzonego.

Dać porządną garść cierpliwości

i zmieszać z utłuczoną masą dobroci

 – nigdy jej nie za dożo.

Do smaku dodać soli mądrości

przechowywanej w naczyniu roztropności.

Wanilia dobrego humoru,

skórka pomarańczowa dobrego uśmiechu

– podnoszą smak.

Przydadzą się też rodzynki

opanowanych ruchów i spokoju,

za to wystrzegać się za wszelką cenę

gorzkich migdałów nerwów.

Przyprawę tę należy podsypać dozą miłości własnej,

zmiażdżonej w moździerzu pokory.

Ciasto wymieszać starannie ręką odpowiedzialności,

sumiennie rozwałkować,

chroniąc od lenistwa i egoizmu,

przełożyć konfiturami dobrych uczynków.

Włożyć w piec żarliwej miłości Boga i bliźniego.

Torcik wspaniały – miły w smaku i wzmacniający duchowo.

Radzę spróbować. Smacznego.